Anasayfa GÜNCEL CHP'li Öztrak: İstanbul'la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş

CHP’li Öztrak: İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, hala İstanbul seçimlerinin tartışıldığını belirterek, “Sayın Yavuz’un sözleri arasında ‘kumpas’, ‘şaibe’, ‘organize işler’, ‘şüphe’ bu tür laflar bolca serpiştirilmiş vaziyette. Sonrada 3 tane bavulla YSK’dan içeri giriyorlar. ‘Balyozla’ ilgili kumpas sadece bir bavuldu. Öyle gözüküyor ki İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş. FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Genel Merkez’inde bir basın toplantısı düzenledi. 31 Mart’taki seçimlerin tamamlanmasının üzerinden tam 16 günün geçtiğini hatırlatan Öztrak, “Hala İstanbul seçimlerini tartışıyoruz. İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na milletin vermiş olduğu yetkiyi teslim etmemek amacıyla iktidar elinden geleni ardına koymuyor. Milletimiz 31 Mart gecesinden beri yapılmak istenenin farkındadır. Vicdanlarda artık bununla ilgili bir kanaat oluşmuştur. Önce Anadolu Ajansı’nın eliyle seçimleri çalmak istediler, seçimleri kaybedince de masa başında bu seçimleri nasıl çalarız onun girişimi içerisindeler. Milletin seçilmiş Belediye Başkanı’nın elinden, İstanbulluların verdiği yetkiyi alıp, ‘acaba kaçabilir miyiz’ diyorlar. Bu amaçla da bugün akşam saatlerinde yeni bir girişimde daha bulundular” diye konuştu.

‘ORTAYA KARIŞIK BİR İTİRAZ DİLEKÇESİ HAZIRLANMIŞ’

Öztrak, konuşmasında şöyle devam etti:

“Öyle gözüküyor ki, bu da tıpkı geçersiz oyların sayımında olduğu gibi, kanunun tanıdığı bir hakkın suistimali mahiyetinde bir itirazdır’. Sayın Yavuz’un, itiraz dilekçesini verdikten sonra yaptığı açıklama var. Öyle bir itiraz dilekçesi hazırlanmış ki, kendi yaptığı açıklamadan gözüken o, ortaya karışık bir itiraz dilekçesi hazırlanmış. Bir sürü gerekçe var. Biri olmazsa diğeri, o olmazsa başka biri. Acaba bu işi bir yerinden tutturup, iptal ettirebilir miyiz diye ciddi bir çaba içine girmişler, bu amaçla da YSK’nin vaktini alacaklar. İtiraz gerekçelerinden bir tanesi kendi anlatımıyla, ‘sayım döküm çizelgelerinde usulsüzlük var’ diyor. ‘Mühürsüz ve imzasız sayım döküm çizelgeleri var’ diyor. Sayım döküm çizelgelerinin altında zaten ıslak imzalı tutanaklar var. Aslında bu usulsüzlüğe, sayım döküm çizelgeleri doldurulurken orada bulunan kendi üyeleri itiraz etmeliydi. Fakat itiraz da etmemişler. Bunları düzelttiğiniz zaman sonuç değişiyor mu, usulsüzlükler, sonuca mümessil olabilecek nitelikte usulsüzlükler olmadığı izlenimi var.”

‘BİR BAŞKA YERDEN GÖREVLİ GELENLER İSTANBUL’DA OY KULLANMIŞ OLABİLİR’

Oy kullanamayacak, kısıtlılar, hükümlüler ile ilgili bir takım usulsüzlüklerden bahsedildiğini söyleyen Öztrak, “Burada da özellikle 5 bin 287 hükümlünün seçmen kütüklerindeki kaydının yanında şerh düşülmediği söyleniyor. Burada sorulacak soru şu, ‘Bu hükümlüler orada oy kullanmış mı.’ Dolayısıyla bununla ilgili hiç bir şey söylenmiyor. Kullanılan oyun seçmen sayısını tutmadığını söylüyorlar. Bir başka yerden görevli gelenler İstanbul’da oy kullanmış olabilir. Ama ondan daha önemlisi partilerin aldığı oylara bakmak lazım. Bunun toplam seçmen sayısıyla tutup tutmadığı, toplam gelenlerle birlikte bunların incelenmesi lazım” dedi.

“FETÖ TİPİ BİR KUMPASLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Fotoğraf: Twitter

Çok önemli bir algı operasyonunun yürütülmeye çalışıldığını belirten Öztrak, konuşmasının sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Genel başkanları ‘İstanbul’da 280 binden fazla sandık görevlisi atadık. Yetmez, biz sandık başında hiç bir siyasi partinin muktedir olmadığı, olamayacağı gücümüz var. Bu güç, AKP’de’ diyordu. Ne oldu bu güç. Niye sandık başına hakim olamadılar. Her sandık başına, ‘3 gençlik kollarından, 3 kadın kollarından ve 3 merkez teşkilatından gözlemci koyduk’ diyordu. Ne yaptı bunlar. Sayın Yavuz’un sözleri arasında ‘kumpas’, ‘şaibe’, ‘organize işler’, ‘şüphe’ bu tür laflar bolca serpiştirilmiş vaziyette. Sonrada 3 tane bavulla YSK’dan içeri giriyorlar. Balyozla ilgili kumpas, sadece bir bavuldu. Öyle gözüküyor ki, İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş. FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız.”

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,707AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Antalya’da 2 caretta caretta bıçaklanıp vurarak öldürüldü

Antalya'daki Belek turizm bölgesindeki sahilde, 2 caretta carettanın tüfekle vurularak ve bıçaklanarak...

İmamoğlu: Neymiş? “Azgın azınlık”, Lafa bak

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, '''Kimin parasını kime dağıtıyorsun?'...

Siverek’teki katliama ilişkin tutuklu sayısı 5’e yükseldi

Urfa’nın Siverek ilçesinde 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı katliamda iki kişi...

Dalyan Kanalı ve Köyceğiz Gölü’nden 20 traktör atık çıkarıldı

Muğla'nın Ortaca ilçesindeki Dalyan Kanalı ve Köyceğiz Gölü'nden dalgıçlar tarafından 20 traktör...

Sala’nın ölümüyle ilgili İngiltere’de bir kişi gözaltına alındı

Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın uçak kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak İngiltere'de bir...

Ümraniye’deki İmamoğlu mitingine AKP’lilerden saldırı girişimi

İmamoğlu'nun Ümraniye'deki seçim mitingi için toplanan yurttaşlara AKP'li bir grup saldırı girişiminde...

BM’nin ‘Kaşıkçı’ raporunda cinayete dair yeni detaylar ortaya çıktı

Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard'ın Suudi...

Akşener’den Erdoğan’ın ‘yargı’ tehdidine ilişkin açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Pazar günü ya Sisi diyecekmişiz ya...

Fed, faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, piyasaların merakla beklediği faiz kararını duyurdu. Fed faizi...

Ankara Üniversitesi DTCF’de faşist saldırı

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde (DTCF) öğrencilere faşistler saldırdı.

Sonraki haber