-Reklam-
Anasayfa GÜNCEL CHP'li Öztrak: İstanbul'la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş

CHP’li Öztrak: İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, hala İstanbul seçimlerinin tartışıldığını belirterek, “Sayın Yavuz’un sözleri arasında ‘kumpas’, ‘şaibe’, ‘organize işler’, ‘şüphe’ bu tür laflar bolca serpiştirilmiş vaziyette. Sonrada 3 tane bavulla YSK’dan içeri giriyorlar. ‘Balyozla’ ilgili kumpas sadece bir bavuldu. Öyle gözüküyor ki İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş. FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Genel Merkez’inde bir basın toplantısı düzenledi. 31 Mart’taki seçimlerin tamamlanmasının üzerinden tam 16 günün geçtiğini hatırlatan Öztrak, “Hala İstanbul seçimlerini tartışıyoruz. İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na milletin vermiş olduğu yetkiyi teslim etmemek amacıyla iktidar elinden geleni ardına koymuyor. Milletimiz 31 Mart gecesinden beri yapılmak istenenin farkındadır. Vicdanlarda artık bununla ilgili bir kanaat oluşmuştur. Önce Anadolu Ajansı’nın eliyle seçimleri çalmak istediler, seçimleri kaybedince de masa başında bu seçimleri nasıl çalarız onun girişimi içerisindeler. Milletin seçilmiş Belediye Başkanı’nın elinden, İstanbulluların verdiği yetkiyi alıp, ‘acaba kaçabilir miyiz’ diyorlar. Bu amaçla da bugün akşam saatlerinde yeni bir girişimde daha bulundular” diye konuştu.

‘ORTAYA KARIŞIK BİR İTİRAZ DİLEKÇESİ HAZIRLANMIŞ’

Öztrak, konuşmasında şöyle devam etti:

“Öyle gözüküyor ki, bu da tıpkı geçersiz oyların sayımında olduğu gibi, kanunun tanıdığı bir hakkın suistimali mahiyetinde bir itirazdır’. Sayın Yavuz’un, itiraz dilekçesini verdikten sonra yaptığı açıklama var. Öyle bir itiraz dilekçesi hazırlanmış ki, kendi yaptığı açıklamadan gözüken o, ortaya karışık bir itiraz dilekçesi hazırlanmış. Bir sürü gerekçe var. Biri olmazsa diğeri, o olmazsa başka biri. Acaba bu işi bir yerinden tutturup, iptal ettirebilir miyiz diye ciddi bir çaba içine girmişler, bu amaçla da YSK’nin vaktini alacaklar. İtiraz gerekçelerinden bir tanesi kendi anlatımıyla, ‘sayım döküm çizelgelerinde usulsüzlük var’ diyor. ‘Mühürsüz ve imzasız sayım döküm çizelgeleri var’ diyor. Sayım döküm çizelgelerinin altında zaten ıslak imzalı tutanaklar var. Aslında bu usulsüzlüğe, sayım döküm çizelgeleri doldurulurken orada bulunan kendi üyeleri itiraz etmeliydi. Fakat itiraz da etmemişler. Bunları düzelttiğiniz zaman sonuç değişiyor mu, usulsüzlükler, sonuca mümessil olabilecek nitelikte usulsüzlükler olmadığı izlenimi var.”

‘BİR BAŞKA YERDEN GÖREVLİ GELENLER İSTANBUL’DA OY KULLANMIŞ OLABİLİR’

Oy kullanamayacak, kısıtlılar, hükümlüler ile ilgili bir takım usulsüzlüklerden bahsedildiğini söyleyen Öztrak, “Burada da özellikle 5 bin 287 hükümlünün seçmen kütüklerindeki kaydının yanında şerh düşülmediği söyleniyor. Burada sorulacak soru şu, ‘Bu hükümlüler orada oy kullanmış mı.’ Dolayısıyla bununla ilgili hiç bir şey söylenmiyor. Kullanılan oyun seçmen sayısını tutmadığını söylüyorlar. Bir başka yerden görevli gelenler İstanbul’da oy kullanmış olabilir. Ama ondan daha önemlisi partilerin aldığı oylara bakmak lazım. Bunun toplam seçmen sayısıyla tutup tutmadığı, toplam gelenlerle birlikte bunların incelenmesi lazım” dedi.

“FETÖ TİPİ BİR KUMPASLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Fotoğraf: Twitter

Çok önemli bir algı operasyonunun yürütülmeye çalışıldığını belirten Öztrak, konuşmasının sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Genel başkanları ‘İstanbul’da 280 binden fazla sandık görevlisi atadık. Yetmez, biz sandık başında hiç bir siyasi partinin muktedir olmadığı, olamayacağı gücümüz var. Bu güç, AKP’de’ diyordu. Ne oldu bu güç. Niye sandık başına hakim olamadılar. Her sandık başına, ‘3 gençlik kollarından, 3 kadın kollarından ve 3 merkez teşkilatından gözlemci koyduk’ diyordu. Ne yaptı bunlar. Sayın Yavuz’un sözleri arasında ‘kumpas’, ‘şaibe’, ‘organize işler’, ‘şüphe’ bu tür laflar bolca serpiştirilmiş vaziyette. Sonrada 3 tane bavulla YSK’dan içeri giriyorlar. Balyozla ilgili kumpas, sadece bir bavuldu. Öyle gözüküyor ki, İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş. FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız.”

- Reklam -

SON HABERLER

İBB Başkanı İmamoğlu belediye çalışanlarıyla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bu kuruma hizmet etmeyip maaşını buradan...

Figen Yüksekdağ’ın tutukluluğunun devamına karar verildi

Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın "terör örgütü yöneticiliği", "terör örgütü...

Soma faciasının sorumlusu Can Gürkan’ın tahliyesine tepki

Manisa'nın Soma ilçesinde maden faciasında yakınlarını kaybedenlerin oluşturduğu Soma 301 Madenciler Derneği...

72. Cannes Film Festivali’nin programı belli oldu

14 – 25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 72. Cannes Film Festivali’nin...

Volkan Demirel’den Hasan Şaş’a: Yerini bil

Fenerbahçe’nin Kaptanı Volkan Demirel, Hasan Şaş’a küfür ettiği ile ilgili çıkan haberlerle...

Kadıköy’de 21 mahallenin 12’sini kadınlar yönetiyor

Kadıköy’ün 21 mahallesinde geçen dönem 11 mahallenin erkek, 10 mahallenin kadın muhtarı...

Fabrikadaki hidrolik makinede patlama: 1 işçi yaşamını yitirdi

Konya'da, hidrolik fabrikasındaki hidrolik makinede meydana gelen patlama sonucu işçi İsmail Oğuz...

Öğrenci yurdunda gıda zehirlenmesi: 20 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Erzincan'daki Terzibaba Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan 20 öğrenci, karın ağrısı, mide bulantısı...

Ofis binasında yılan gören Liberya devlet başkanı artık evden çalışıyor

Liberya Devlet Başkanı George Weah'in, ofisinin bulunduğu binada iki yılanın görülmesi üzerine...

Hafta sonu yağmurlu geçecek

Ülke genelinde yarın havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı, Kıyı Ege ve...

Sonraki haber