Anasayfa GÜNCEL CHP'li Torun: "Seçmenler, AK Parti'nin kayırmacı politikalarından kurtulmak istiyor"

CHP’li Torun: “Seçmenler, AK Parti’nin kayırmacı politikalarından kurtulmak istiyor”

CHP'li Torun, seçmenlerin AKP'nin kayırmacı ve dışlayıcı politikalarından kurtulmak istediklerini belirterek, etkili ve yenilikçi bir belediye anlayışını hayata geçirmesini beklediklerini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yarın yapılacak aday tanıtım toplantısında ‘Yerel Yönetimler Temel İlkeler’ belgesi ve ‘Yerel Seçim Bildirgesi’nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacağını söyledi. Torun, “Seçmenler, adaylardan belediyecilik yapmasını, etkili ve yenilikçi bir belediye anlayışını hayata geçirmesini bekliyor. AK Parti belediyelerinin kayırmacı ve dışlayıcı politikalarından, kaynakları küçük rant çevrelerinin elinde toplayan aç gözlülüğünden kurtulmak istiyor” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, genel merkezde düzenlediği basın toplantısında, aday belirleme sürecini tamamladıklarını söyledi. Torun, yarın Ankara Spor Salonu’nda düzenleyecekleri toplantıda belediye başkan adaylarını tanıtacaklarını hatırlatarak, “Yarınki tanıtım toplantımız, bir demokrasi şöleni olacaktır. Bir şölen ile seçim kampanyamızı başlatmış oluyoruz ve tüm gücümüzle sahaya iniyoruz. Belediye başkan adaylarımız, parti yönetimimiz ve partili arkadaşlarımız da salonda bulunacak. Sayın Genel Başkanımız yarın, 12 maddelik ‘Yerel Yönetimler Temel İlkeler’ belgemizi de kürsüden açıklayacak. Yine hazırladığımız ‘Yerel Seçim Bildirgesi’ni de bu toplantımızda kamuoyuna açıklamış olacağız” diye konuştu.

SEÇMENLER AKP’NİN BELEDİYECİLİĞİNDEN MEMNUN DEĞİL

CHP Yönetimi’nin aday belirleme süreçlerinde toplumun tüm kesimlerini dikkatle dinlediğini ve seçmenlere sadece hangi ismin başkanlığa en uygun olduğunu sormadıklarını, belediye ve belediyecilik konusundaki kanaatlerini de sorduklarını belirten Torun, şöyle konuştu:

“Gördük ki seçmenler AK Parti belediyelerinden ve bu belediyecilikten memnun değil. Değişim istiyorlar. Seçmenler bir yenilenme istiyor. Milletimiz yeni belediye başkanları istiyor ama daha önemlisi yeni başkandan belediyecilik anlayışını gözden geçirmesini bekliyor. Milletimiz AK Parti’nin dışlayıcı politikalarından bunalmış durumda. AK Partili bütün belediyelerde temel memnuniyetsizlik dışlanma üzerine. Belediye hizmetlerinden dışlanma, belediye kararlarından dışlanma, belediye imkânlarından dışlanma. Milletimiz bunun yanında kendilerini yerelde kanıtlamış ve yükselmeyi hak etmiş yeni belediye başkanları istiyor. Seçmen tepeden gönderilmiş, eski isimleri değil belediyeci yerel yönetici istiyor.”

Torun, tüm büyük şehirlerde, bir ilçe belediye başkanlığı yapmış ve uygulamalarıyla, politikalarıyla, sorun çözme becerileriyle ve şehirlerini markalaştırabilme özellikleri ile öne çıkmış isimleri aday yaptıklarını söyledi.

‘TANZİM SATIŞ MAĞAZALARINI YENİ BİR BULUŞ GİBİ SUNUYORLAR’

Bu seçimin bir yerel seçim olduğunu vurgulayan Torun, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Seçmenler, adaylardan belediyecilik yapmasını, etkili ve yenilikçi bir belediye anlayışını hayata geçirmesini bekliyor. AK Parti belediyelerinin kayırmacı ve dışlayıcı politikalarından, kaynakları küçük rant çevrelerinin elinde toplayan aç gözlülüğünden kurtulmak istiyor. Yerel seçimleri genel seçim havasına sokmak, yerel politikası olmayanların çaresizliğinden başka bir şey değil. Toplum bunun bir yerel seçim olduğunun farkında ve iki temel talep dile getiriyor. Birincisi, belediyeler kutuplaşmanın ve dışlayıcılığın değil, bir arada yaşamanın ve kapsayıcılığın adresi olsun. İkincisi ise içinde bulunduğumuz ekonomik krizden çıkışta çareler üretsin. Biz bunu başından beri söylüyoruz. Ekonomi yönetimini eşe-dosta-damada bırakanlar, şimdi tanzim satış mağazası ile bu sorunu çözmeye aday olduğunu açıkladı. Bunu da çok yeni bir buluş gibi sunuyorlar.”  

- Reklam -

SON HABERLER

Beş zincir markette tanzim satış başlıyor

AKP hükümetinin önüne geçilemeyen fiyat artışlarına karşı seçim öncesi yüksek gıda fiyatlarını...

İki kadının birlikte tarihte ilk kez yapacağı uzay yürüyüşüne ‘kıyafet’ engeli

Tarihte ilk kez iki kadının birlikte yapacağı uzay yürüyüşü, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda...

Kartal sahilinde bir kişinin cansız bedeni bulundu

İstanbul Kartal sahilindeki kayalıklar arasında 25 yaşlarında bir erkeğe ait olduğu belirtilen...

DHA’dan ‘A Haber’ tipi skandal haberler

Doğan grubundan Demirören grubuna satışının ardından hükümete yakın yayın yapmaya başlayan DHA,...

Akşener: Yüz yüze bakamayacak hâle gelmeyin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimiyle ilgili, "Bu,...

11 öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene ‘iyi hal’ indirimi

Erzurum'da 1'i erkek toplam 11 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla indirimsiz 297...

CNN yönetimi, CNN Türk hakkında inceleme başlattı

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan Hürriyet ve CNN'in, CHP'ye yönelik haberlerinin ardından...

Amasya’da koyun altız doğurdu

Amasya'da Gökhöyük Tarım İşletmesi'nde Bafra ırkı koyun, 6 kuzu dünyaya getirdi. İlgi...

CHP’den “Terörist” suçlamasına dava yağmuru

CHP Genel Merkezi ve adaylar, bazı gazete, ajans ve televizyonların istihbarat raporlarına...

Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) Eski Genel Sekreteri Hasan Erdoğan’ın ardından…

Feyzullah ERTUĞRUL / TÖS ve Eğit-Der Eski Genel Başkanı ...