Anasayfa GÜNCEL CHP'li Torun: "Seçmenler, AK Parti'nin kayırmacı politikalarından kurtulmak istiyor"

CHP’li Torun: “Seçmenler, AK Parti’nin kayırmacı politikalarından kurtulmak istiyor”

CHP'li Torun, seçmenlerin AKP'nin kayırmacı ve dışlayıcı politikalarından kurtulmak istediklerini belirterek, etkili ve yenilikçi bir belediye anlayışını hayata geçirmesini beklediklerini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yarın yapılacak aday tanıtım toplantısında ‘Yerel Yönetimler Temel İlkeler’ belgesi ve ‘Yerel Seçim Bildirgesi’nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacağını söyledi. Torun, “Seçmenler, adaylardan belediyecilik yapmasını, etkili ve yenilikçi bir belediye anlayışını hayata geçirmesini bekliyor. AK Parti belediyelerinin kayırmacı ve dışlayıcı politikalarından, kaynakları küçük rant çevrelerinin elinde toplayan aç gözlülüğünden kurtulmak istiyor” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, genel merkezde düzenlediği basın toplantısında, aday belirleme sürecini tamamladıklarını söyledi. Torun, yarın Ankara Spor Salonu’nda düzenleyecekleri toplantıda belediye başkan adaylarını tanıtacaklarını hatırlatarak, “Yarınki tanıtım toplantımız, bir demokrasi şöleni olacaktır. Bir şölen ile seçim kampanyamızı başlatmış oluyoruz ve tüm gücümüzle sahaya iniyoruz. Belediye başkan adaylarımız, parti yönetimimiz ve partili arkadaşlarımız da salonda bulunacak. Sayın Genel Başkanımız yarın, 12 maddelik ‘Yerel Yönetimler Temel İlkeler’ belgemizi de kürsüden açıklayacak. Yine hazırladığımız ‘Yerel Seçim Bildirgesi’ni de bu toplantımızda kamuoyuna açıklamış olacağız” diye konuştu.

SEÇMENLER AKP’NİN BELEDİYECİLİĞİNDEN MEMNUN DEĞİL

CHP Yönetimi’nin aday belirleme süreçlerinde toplumun tüm kesimlerini dikkatle dinlediğini ve seçmenlere sadece hangi ismin başkanlığa en uygun olduğunu sormadıklarını, belediye ve belediyecilik konusundaki kanaatlerini de sorduklarını belirten Torun, şöyle konuştu:

“Gördük ki seçmenler AK Parti belediyelerinden ve bu belediyecilikten memnun değil. Değişim istiyorlar. Seçmenler bir yenilenme istiyor. Milletimiz yeni belediye başkanları istiyor ama daha önemlisi yeni başkandan belediyecilik anlayışını gözden geçirmesini bekliyor. Milletimiz AK Parti’nin dışlayıcı politikalarından bunalmış durumda. AK Partili bütün belediyelerde temel memnuniyetsizlik dışlanma üzerine. Belediye hizmetlerinden dışlanma, belediye kararlarından dışlanma, belediye imkânlarından dışlanma. Milletimiz bunun yanında kendilerini yerelde kanıtlamış ve yükselmeyi hak etmiş yeni belediye başkanları istiyor. Seçmen tepeden gönderilmiş, eski isimleri değil belediyeci yerel yönetici istiyor.”

Torun, tüm büyük şehirlerde, bir ilçe belediye başkanlığı yapmış ve uygulamalarıyla, politikalarıyla, sorun çözme becerileriyle ve şehirlerini markalaştırabilme özellikleri ile öne çıkmış isimleri aday yaptıklarını söyledi.

‘TANZİM SATIŞ MAĞAZALARINI YENİ BİR BULUŞ GİBİ SUNUYORLAR’

Bu seçimin bir yerel seçim olduğunu vurgulayan Torun, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Seçmenler, adaylardan belediyecilik yapmasını, etkili ve yenilikçi bir belediye anlayışını hayata geçirmesini bekliyor. AK Parti belediyelerinin kayırmacı ve dışlayıcı politikalarından, kaynakları küçük rant çevrelerinin elinde toplayan aç gözlülüğünden kurtulmak istiyor. Yerel seçimleri genel seçim havasına sokmak, yerel politikası olmayanların çaresizliğinden başka bir şey değil. Toplum bunun bir yerel seçim olduğunun farkında ve iki temel talep dile getiriyor. Birincisi, belediyeler kutuplaşmanın ve dışlayıcılığın değil, bir arada yaşamanın ve kapsayıcılığın adresi olsun. İkincisi ise içinde bulunduğumuz ekonomik krizden çıkışta çareler üretsin. Biz bunu başından beri söylüyoruz. Ekonomi yönetimini eşe-dosta-damada bırakanlar, şimdi tanzim satış mağazası ile bu sorunu çözmeye aday olduğunu açıkladı. Bunu da çok yeni bir buluş gibi sunuyorlar.”  

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,706AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Rusya’dan S-400 açıklaması: Kurallara uygun

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Aleksandr Gruşko, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze sistemini almasına...

Akşener’in Beyoğlu ziyaretine Valilik yasağı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Beyoğlu'ndaki Kızılay çadırını ziyareti Valilik tarafından...

Erdoğan: Yargı kararı İmamoğlu’nun önünü kesebilir

Kral FM'de konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Tayyip Erdoğan, ''Ailesi isterse Ahmet...

Engin Altay’dan AKP’ye moderatör yanıtı

CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu ve AKP'nin İBB adayı Binali Yıldırım ortak...

Kılıçdaroğlu: Ahlaki olmayan devletin istihbarat örgütünün iktidara hizmet etmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun İsmail Küçükkaya ile bir otelde...

Yeni Askerlik Yasası’nın nihai oylaması haftaya yapılacak

Yeni Askerlik Yasası teklifin TBMM'deki nihai oylamasının önümüzdeki Salı günü yapılacağı bildirildi.

BM raporu: Türkiye, en çok mülteciye ev sahipliği yapan ülke

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), yıllık raporunda 2018 yılı itibarıyla dünyada...

CHP’den ‘Göç ve Entegrasyon Komisyonu’ önerisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, "TBMM çatısı altında daimi bir 'Göç ve...

Konda Araştırma: İmamoğlu yüzde 54, Yıldırım yüzde 45

Konda Araştırma şirketi 23 Haziran Pazar günü gerçekleşecek İstanbul seçimleri için yaptığı...

İstanbul’da meslek odalarından ortak çağrı: 23 Haziran’ı kentimiz için şenlik gününe dönüştürelim

İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonları 23 Haziran açıklaması yayımladı.Koordinasyon...

Sonraki haber