Anasayfa GÜNCEL CHP'nin Beşiktaş adayı Akpolat, "Söz veriyorum" protokolünü imzaladı

CHP’nin Beşiktaş adayı Akpolat, “Söz veriyorum” protokolünü imzaladı

CHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Sayın Rıza Akpolat, bugün HAYTAP ile bir araya geldi. HAYTAP Genel Başkanı ve Haytap Genel Koordinatör Alev Şengül, Haytap Saha Sorumlusu Zuhal Arslan,ile bir araya gelen Akpolat, Haytap üyesi Jack Russell Terrier cinsi Bella isimli köpek ile birlikte  “Söz veriyorum” portokolünü  imzaladı. Protokolde Hayvanların yaşam haklarını korumaya ve mevcut durumlarının daha iyi olması ve geliştirilmesi için söz verildi. 

Hayvan Hakları Federasyonu Genel Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat “Beşiktaş Belediye Başkan Adayımız sayın Rıza Akpolat ile bugün keyifli ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisini CHP örgüt içi aktif görev yaptığı zamanlardan tanıyoruz. Can dostlarımıza dair en donanımlı bilgiye ve hassasiyete sahip başkanlardan. Bu nedenle İstanbul ‘da ilk başlangıç protokolümüzü kendisiyle imzalamak istedik. Ülke çapındaki örnek çalışmalarımızdan bahsettik. Kendisinden tüm Türkiye’ye örnek olacak projeler duyduk. Çok mutlu olduk. Hayvan rehabilitasyon merkezi ve hayvan ambulansı başta olmak üzere, can dostlarının yaşam kalitesini arttıracak, veterinerlik hizmet faaliyetlerini çoğaltacak çok işler yapacak. Görüşme sonunda birlikte başkan adayımızla ‘Söz Veriyorum’ protokolümüzü minik sözcümüz Bella’nın şahitliğinde imzaladık. HAYTAP ailesi olarak kendisine teşekkür ediyor,seçimde başarılar diliyoruz” dedi.

CHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat, böyle bir protokol imzalamaktan ve HAYTAP ile bir araya gelmekten dolayı çok memnun olduklarını, özellikle Hayvan Hakları konusunda oldukça hassas olduklarını ve bir çok proje geliştirdiklerini söyledi.

Akpolat “Beşiktaş sokak hayvanlarının genel anlamda huzurlu yaşadığı, hayvanseveri bol bir semt. Sokak hayvanları Beşiktaş’ta kent kültürünün bir parçası, Yaralanan veya hastalanan hayvanlar için, Acil bölümü de olan bir Hayvan Hastanesi ve Hayvan Bakım Merkezi kuracağız. Vatandaşlarımız kısa veya uzun süreli olarak hayvanlarını bu bakım merkezine güvenle bırakabilecekler. Hayvan Hastanemizin ambulansı da olacak. Ambulansta her daim veteriner hekimin ve her türlü ekipman hazır bulunacak.Ambulans, sokakta hayvanlara acil müdahalede bulunarak onları tedavi edecek.Parklarımızı, bahçelerimizi ziyaret eden çocuklu ailelerimizin buraların hijyeni konusundaki hassasiyetini biliyoruz.

Hem evcil hayvan sahibi vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz hem de bahçelerimizin temizlik işlerini sıkı tutacağız. Mama desteği vereceğiz. Kedi ve köpek evleri yapacağız ki, can dostlarımıza soğuk kış günlerinde sığınak olsun, ayaklarını yerden kessin. Ama bunları yerleştireceğimiz yerleri de çok dikkatli seçeceğiz. Evlerimizi, semt sakinlerimiz ve muhtarlarımızla mutabık kaldığımız noktalara koyacağız. “ dedi.

SON HABERLER

Para bol, finansman ihtiyacı yok(muş)!

Berat Albayrak Trabzon’da yaptığı açıklamada “Hazinesinin parası bol, çok rahat. Hatta biz...

Beka ve gelecek!

AKP-MHP koalisyonu altında birleşen elitler, izledikleri politikalar nedeniyle memleketi çıkmaz yola soktular....

Sorumluluk ve şefkat

Tekrar tekrar Farid Ahmed’i izliyorum. Onu duymak ve anlayabilmek için… Söyledikleri açık...

Beklenti

Ziya Selçuk, seminer konuşmalarında sık sık bakanlığa atanmasıyla filizlenen beklentiden söz ediyor....

The Paper ve siyasetin yeraltısı…

Netflix’de The Paper dizisini izliyorum; iki sezon ve toplam 23 bölümden oluşan...

Tenzili rütbe yapmışlar

SORU: Ben 2 yıldır bir firmada şef pozisyonunda çalışıyorum. Ameliyat geçirdim ve...

İzmir Newrozu’nda 16 gözaltı

İzmir'de HDP il örgütünce organize edilen Newroz kutlamalarında "Abdullah Öcalan lehine slogan...

Facebook, kullanıcılarının şifrelerini ‘düz metin’ olarak saklıyormuş

Sosyal medya platformu Facebook, kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığını açıkladı.

UEFA’dan Ronaldo’ya ‘gol sevinci’ cezası

UEFA, Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Atletico Madrid maçındaki gol sevinci nedeniyle Juventus'un Portekizli...

İstanbul Valiliği, Tiyatrolar Günü yürüyüşünü yasakladı

İstanbul Valiliği, 27 Mart Tiyatrolar Günü yürüyüşünü yasakladı. Gerekçe olarak "seçim öncesi...