Çocuk parkına ‘namaz kılmazsanız yanarsınız’ afişi
18.11.2016 08:24 GÜNCEL

ERK ACARER | @eacarer
[email protected]

İstanbul Güngören’deki Haznedar Meydanı yakınındaki 15 Temmuz Şehitler Parkı’na, çocukların da oyun alanı olarak kullandıkları yere asılan afişler çevre sakinleri tarafından tepki çekti. Afişlerde alev kümesi resminin üzerinde, Kuran’dan bir sure yazılı olduğu görülüyor. İnanç özgürlüğünü hiçe sayan ve "Namaz kılmazsanız yanarsınız" mesajı veren ilanlar çocukları korku ve dehşet içinde bırakarak tedirgin ediyor.

Afişlerin altındaki resimde şunlar yazıyor: “Sizi şu ateşe sokan nedir diye sorulur, onlara şöyle cevap verilir, Biz Namaz kılanlardan değildik, Mudessir Suresi 42/ 43.”

'Belediye görmezden geliyor'
Haznedar Meydanı'na yakın bir konumda Gökkuşağı Koleji ve Mektebim Okulları da bulunuyor. Spor bölümü de olan parkta çocuklar da oynuyor. Afişler, hem semt sakinleri, hem öğrenci velileri tarafından şu sözlerle değerlendiriliyor: “Anneleriyle beraber ya da okuldan çıkıp parka gelen küçücük çocuklar bu ilanlara korku ve dehşet içinde bakıyorlar. Afişlere temizlik işçileri ve belediye çalışanları dokunamıyor. Belediye görmezden geliyor.”