Çocuklara türban takıp ticari reklam yaptılar
13.09.2017 19:16 GÜNCEL

İstanbul'da iki, Afyonkarahisar'da bir yerleşkeye sahip Cemre Okulları adlı ticari kuruluş, tanıtım kampanyalarında saçları görünen bir tek öğrenci bile kullanmayarak bir ilke imza attı. Okulun tüm reklam afişlerinde türbanlı çocuklar kullanıldı.

soL'un haberine göre, resmi internet sitesinde vizyonlarını ve misyonlarını açıklarken "milli ve manevi değerlerine bağlı, dini ve ahlaki donanıma sahip nesiller" yetiştirmeyi hedeflediklerini açıklayan ticari kuruluş, yine aynı sitede şu cümlelere yer verdi:

"Ortaokul döneminde çocukların zihin dünyalarının olumlu yönde şekillenebilmesi için rol modellere ihtiyaçları vardır Bu dönemde çocuklarımıza, Peygamber Efendimiz'in hayatını anlatarak onların bu hayat tecrübesini tatbik etmelerini sağlamayı çok önemsiyoruz. Manevi eğitim derslerimizin bir kısmında Kur'an-ı Kerim ezberi ve okuması yapıyoruz. Çocuklar öğretmenleriyle namaz kılmaya teşvik edilir ve sünnetleri alışkanlık edinmeleri için yol gösterilir."

cocuklara-turban-takip-ticari-reklam-yaptilar-350150-1.cocuklara-turban-takip-ticari-reklam-yaptilar-350151-1.cocuklara-turban-takip-ticari-reklam-yaptilar-350152-1.