alpertasbeyoglu

CSUN işçileri hakları için Çin Başkonsolosluğu önünde olacak

İstanbul’da Tuzla Serbest Bölge’de faaliyet gösteren Çin sermayeli CSUN fabrikasında ücretleri ödenmeyen işçiler, 18 Haziran tarihinden itibaren üretimi durdurarak fabrika önünde direnişe başlamıştı. Direnişe devam eden işçiler, 6 Temmuz Cuma günü Tarabya’daki Çin Başkonsolosluğu önünde buluşup seslerini duyuracaklar.


CSUN işçileri yaklaşık bir yıldır ücret ve ücrete bağlı ödemelerde düzensizlikler yaşanmasına rağmen çalışmayı sürdürdüklerini, bu durumun artık sürdürülemez bir noktaya geldiğini ve ücretleri ödenmeden çalışmayacaklarını ilan ettiler.

2013 yılında Türkiye’de, güneş enerjisi panelleri üretimine başlayan şirketin yaşadığı krizin bedelini ödemeyeceklerini söyleyen işçiler, yerli ve yabancı sermayedarlara devletin bütün olanaklarını seferber eden ancak işçilerin hakları konusunda hiçbir adım atmayan siyasi iktidarın da sorumlu olduğunu ifade etti

İşçiler, “CSUN işçileri bu ülkenin üvey evlatları değildir. Bu haksızlığa ve adaletsizliğe sessiz kalmayacağız” diyerek 6 Temmuz Cuma günü saat 11:30’da Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu önünde gerçekleştirecekleri basın açıklamasına çağrı yaptı.

BİZİ TAKİP EDİN

359,909BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,086,689TakipçiTakip Et
7,815AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL