Cumartesi Anneleri, yasaklama kararına ilişkin basın toplantısı düzenleyecek

Cumartesi Anneleri, Galatasaray Meydanı’ndaki buluşmalarının yasaklanmasıyla ilgili bir basın açıklaması düzenleyecek. 31 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilecek basın toplantısı, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde yapılacak. Cumartesi Anneleri’nin yaptığı açıklamada, “Devlet yetkililerinin yasaklama beyanlarıyla ilgili düşüncelerimizi açıklayacağımız basın toplantımıza katılımınızı bekliyoruz” denildi.


“Unutmuyoruz, Affetmiyoruz, Vazgeçmiyoruz!” denilen açıklamada, “Cumartesi Anneleri ve Cumartesi İnsanları olarak 27 Mayıs 1995’den beri, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındıktan sonra varlığı inkâr edilen insanlarımıza ne olduğunu öğrenmeyi talep ediyor ve onları kaybedenlerin tarafsız ve bağımsız bir yargılama faaliyeti sonunda cezalandırılmalarını istiyoruz.

Birleşmiş Milletlerin Dünya Kayıplar Günü olarak ilan ettiği 30 Ağustos öncesinde 700 hafta boyunca barışçıl bir şekilde gerçekleştirdiğimiz buluşmalarımıza dair devlet yetkililerinin yasaklama beyanlarıyla ilgili düşüncelerimizi açıklayacağımız basın toplantımıza katılımınızı bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

BİZİ TAKİP EDİN

359,002BeğenilerBeğen
54,864TakipçiTakip Et
1,080,396TakipçiTakip Et
7,417AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL