-Reklam-
Anasayfa EĞİTİM Dayakçı imam okul-aile birliğinde

Dayakçı imam okul-aile birliğinde

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

Ankara Gölbaşı’ndaki Hacılar İlköğretim Okulu’nda ücretli öğretmen olarak derslere giren ve çocuklara sistematik şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Hacılar Köyü’nün imamı Cengizhan D., okul-aile birliğinin çalışmalarını denetlemekle görevlendirildi. Hakkında, bir öğrencisini tekmeyle darp ettiği, bir başka öğrencisinin ise sırtında sopa kırdığı suçlamasıyla yürütülen soruşturmaya karşın okul-aile birliğinde görevlendirilen Cengizhan D.’nin, sürekli okula geldiği öğrenildi.
Hacılar İlköğretim Okulu’ndaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ücretli öğretmen olarak giren köy imamı Cengizhan D., öğrencilerine şiddet uyguladı. Şiddete maruz kalan öğrencilerin okulun rehber öğretmenine anlattıklarına göre Cengizhan D, ayağını sıranın dışına uzatan ilkokul öğrencisi U.D.’nin bacağına süpürge sapıyla vurdu. Gölbaşı Kaymakamlığı’nın görevlendirmesiyle din derslerine giren köy imamı, bir başka öğrencisine ise tekme attı. İddiaya göre, yerde ayakkabısını bağlayan 11 yaşındaki S.K’nin kaval kemiğine sert şekilde vuran Cengizhan D, okul yönetimine, “Yerdeki şişe kapağına tekme atarken öğrenciye geldi” savunması yaptı.


Okul müdürü sahip çıkıyor
Öğrencilerin yaşadıklarını rehber öğretmene anlatmasıyla gün yüzüne çıkan olayın ardından okul müdürü M.K, dayakçı imama sahip çıktı. İmamın okuldaki görevinden alınmasını isteyen veliler, müdürden “Elinizde belge yok, hiçbir şey ispatlayamazsınız. Milli Eğitim’den müfettişler gelse de burada oturup çay kahve içip giderler” yanıtını aldı. Gölbaşı Kaymakamlığı, BirGün’ün konuyu kamuoyunun gündemine getirmesiyle imamın okuldaki görevlendirmesini iptal etti, imam hakkında soruşturma başlatıldı.
Okul müdürü olayın üstünü örtmekle suçlanırken hakkında devam eden soruşturma sürecine karşın Cengizhan D. okul-aile birliğine alındı. Birliğin çalışmalarını denetlemekle görevlendirilen imamın, hemen her gün okula girip çıktığı ifade edildi. Çocuğu Cengizhan D. tarafından darp edilen veli İsmet G, okul müdürünün tadilat ve elektrik işleri bahanesiyle sürekli imamı çağırdığını söyledi. Öğrencilerin Cengizhan D’nin sürekli okula girmesinden rahatsız olduğunu belirten İsmet G, “Şiddeti bildiği halde imama sahip çıkan, okul-aile birliğine aldıran ve sürekli okula çağıran okul müdürü de yaşananlardan sorumludur” dedi.

Okuldan çok camiye benziyor
Okulun içinin bir eğitim kurumundan çok bir camiye benzediğini ileri süren İsmet G, okuldaki tüm panoların ve duvarların dualarla donatıldığını bildirdi. Okul koridorlarında, “Abdest al”, “Namaz kıl” ifadelerini içeren kartonların asılı olduğunu anlatan veli, “Müdür Bey sağ olsun ortada okul denen bir şey bırakmadı” diye konuştu.

- Reklam -

SON HABERLER

‘Linç girişimine karşı tavır almamak korkunçtur’

Duayen hukukçu, İstanbul Barosu eski başkanlarından Avukat Turgut Kazan, Kılıçdaroğlu’na yönelik linç...

Lincin organize olmaması, olmasından daha tehlikeli!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi ve sonrasında ortaya çıkan...

Devlet bildiği yolda!

POLİTİKA SERVİSİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik...

CHP’nin tarihsel görevi ve sorumluluğu

Bir yanılsama olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dedikleri anayasal düzenlemenin dokuz aylık uygulaması, anayasal...

Kızgın demiri soğutmak!

İslami çevrelerin, genellikle Bakara suresi 216. ayete dayandırdıkları “Her şerde bir hayır vardır”...

Meyman*

Tarihte yazılmış ilk roman Don Kişot’tur. İspanyol Cervantes’in yazdığı bu romanın kahramanı başta...

33 yıl önceki zihniyet işbaşında

Yarın 26 Nisan, Çernobil nükleer kazasının 33. yıldönümü. 33 yıl önce Çernobil Nükleer...

İran’da sel ve çöken İslamcı siyaset

Belki haberlerde gördünüz, ya da sosyal medyada rastladınız. İran’ın güney batısında Khuzestan eyaletini...

Kaos kimseye yaramaz!

Cumhuriyet Halk Partisi, Kurtuluş Savaşını gerçekleştiren, Emperyalizme meydan okuyan ve yeni bir laik...

Osman Amca Kriterleri

Demokrasilerde en güzel şey, sürekli gelişip değişebilir olmasıdır. Bunu da en iyi yapan...

Sonraki haber