Anasayfa GÜNCEL Sanatçılar sandık başındaydı

Sanatçılar sandık başındaydı

CHP’nin seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 6 Mayıs’ta, “Artık sanatçılar konuşacak” çağrısına destek veren çok sayıda ünlü sandık başına gitti. Çok sayıda sanatçı sandık başında çekilen fotoğraflarını sosyal medyada “Oy ver” ifadesiyle paylaşırken, Cem Yılmaz, Sezen Aksu ve Demet Akbağ gibi sanatçıların sandık başı diyalogları eğlenceli karelere sebep oldu.

İşte bazı ünlü sanatçıların sandık başındaki diyalogları:

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, oyunu Beşiktaş Lütfi Banat İlkokulu’nda kullandı. Yılmaz’ın oyunu kullandıktan sonra zarfıyla beraber kapıya yönelerek “Hadi eyvallah” demesi sandık görevlilerini kahkahaya boğdu. Oyunu kullanan ünlü komedyen, basın mensuplarının sorularına “Vatandaşlık görevimi yerine getirmem çok normal değil mi” diyerek yanıt verdi.

Aynı okulda oy kullanan bir diğer isim de Ozan Güven oldu. Güven, “Umarım artık bu seçim herkes için adil, hakkaniyetli ve herkesin içine sinen bir seçim olur. Dolayısıyla biz de böyle her ay seçim sandığına gidip oy vermek durumunda kalmayız” ifadelerini kullandı.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın da oyunu Beşiktaş’ta kullandı. Eşi Betül Cüreklibatır ile oy kullanmaya gelen Cüneyt Arkın oy kullandıktan sonra, “Türkiye’nin huzura, refaha, kardeşliğe, dostluğa, beraberliğe ihtiyacı var. Sanıyorum bu dostluk, beraberlik, omuz omuza, el ele gidişin birinci aşaması oy vermek. Biz de görevimizi yaptık” dedi.

Oyuncu Demet Akbağ da oyunu Beşiktaş’ta kullandı. “Doğru basmak istiyorum, içeride prova yapabiliyor muyuz?” diye soran Akbağ, “Sık sık kullanıyoruz. Hayırlısı olsun, teşekkür ederim” diyerek okuldan ayrıldı.

Müzisyen Sezen Aksu, oyunu Beykoz’da kullandı. Mührü oy pusulasında biraz taşan Minik Serçe, sandık görevlilerine “Başıma bir iş gelmeyecek değil mi?” diye sordu. Görevliler de “Diğer partiye sıçramadıysa bir şey olmaz” dedi. Oy atma işleminin öncesinde hayranlarıyla fotoğraf çektiren Aksu oy kullanma işlemi için sandığa gitti. Zarfı sandığa atacağı sırada kendisine “Poz verir misiniz?” diyen basın mensuplarına Aksu, esprili bir şekilde, “Poz veremem, bıraktım o işleri” dedi.

Gülben Ergen ise Instagram’da oy kullanırken çekilen fotoğrafını, “İstanbul’umuz için vatandaşlık görevimi yaptım. Kadınlarımız cıvıl cıvıldı… Sandık başında görevlilerimiz güler yüzlü, hevesli ve umut dolulardı. Sonuç ne olursa olsun, hoşgörü ve medeniyet kazansın” ifadeleriyle paylaştı.

Yazar Buket Uzuner ise sandık başından bir fotoğraf paylaşarak, “Oy vermeye yetiştim. İstanbul’umuz’a ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Ünlü oyuncu Hülya Avşar, kızı Zehra Çilingiroğlu ile birlikte Sarıyer’de oyunu kullandı. Hülya Avşar, gazetecilerin seçimi nasıl değerlendirdiğine ilişkin soruları üzerine, “Seneye ben adaylığımı koyacağım. Baksanıza hangisinin bu kadar seveni var” dedi.

Genç müzisyen Kalben, #oyver etiketiyle paylaştığı paylaşımında “Her bireyin Anadolu örgüsünün parçası olduğu; ırk, renk, din, dil, cinsiyet, cinsiyet kimliği diye ayrımcılığın kalmadığı; inşaat yerine kuş ve çocuk sesleriyle dolan; halkların dost yaşadığı; festivali, kültür olayları milyar olan bir ülkede yaşamak ümidiyle” dileklerinde bulundu.

Bir diğer müzisyen Aslı Gökyokuş ise, sandık başındaki fotoğrafıyla yaptığı paylaşımın altına, “Güldüğüme bakmayın aslında 3 ay sonra tekrar oy vermek zorunda bırakıldığımız, seçimlerimiz yok sayıldığı için kızgınım! Her şeyin çok güzel olacağı, olması gerektiği inancıyla gülüyorum” yazdı.

İlginizi çekebilir:  İmamoğlu: Belediyeye bağlı iştiraklerde yönetimin yüzde 90'ı istifa etti

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,494AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

LGS’de adaletsizlik: MEB, yargı kararına uymuyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınavlarındaki adaletsizlikler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. 2018 yılında...

Eğitim sisteminin içler acısı durumu: YKS’de 628 bin 796 öğrenci barajı aşamadı

ÖSYM’nin 2019 YKS verileri, eğitim sisteminin içler acısı durumunu bir kez daha...

OHAL bitmedi, olağan hal oldu

15 Temmuz 2016, Darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın...

Altmış yedi (67) kişi!

Almanya’da, küçük bir kasaba, yaşlı ve emekli insanların oturduğu sevimli bir kafe…...

O irade var mı?

Yerel seçimler sonrasında kentler açısından yeni bir döneme giriliyor. Ankara, İstanbul, İzmir...

İran’dan ‘İngiltere’ye ait ikinci bir tankere alıkonuldu’ iddialarına yalanlama

İran, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere'ye ait bir petrol tankerini daha alıkoyduğu yönündeki iddiaları...

Trump ‘Türkiye konusunda önemli hatalar yapıldı’ demişti, senatörlere toplantı davetiyesi gönderdi

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye ve S-400 konusunu görüşmek üzere önde gelen...

Başak Demirtaş: Az önce ziyaretten çıktım, hepinize çok selamları vardı

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Twitter...

Gazze sınırında İsrail saldırısı: 97 yaralı

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada Filistinlilerin Gazze-İsrail sınırında devam ettikleri Büyük...

İran Devrim Muhafızları: Hürmüz Boğazı’nda bir İngiliz tankerine el koyduk

Hürmüz Boğazı'nda seyir halinde olan İngiliz bayraklı Stena Impero isimli tankerle temas...

Sonraki haber