Dersim'de yaşamını yitiren albayın oğlu Kılıçdaroğlu'na sarıldı
20.04.2017 16:04 GÜNCEL

Dersim'de meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitiren 46 yaşındaki emekli Albay Pilot Dilaver Karsavuranoğlu, memleketi Çankırı’da toprağa verildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı cenaze töreninde yaşamını yitiren pilotun oğlu 23 yaşındaki Barış, Kılıçdaroğlu'na sarılarak ağladı.

Emekli Albay Pilot Dilaver Karsavuranoğlu için Çankırı’nın Şabanözü İlçesi Karahacı Köyü’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroığlu, Çankırı Valisi Mesut Köse, AKP Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, albayın eşi Gülşen Karsavuranoğlu, üniversite öğrencisi çocukları Barış, 20 yaşındaki Onur, albayın annesi Gülhanim, kardeşleri Bülent, Coşkun ve Alican, kayınpederi Akman Caferoğlu, pilot arkadaşları, çok sayıda özel harekat polisi ile yurttaşlar katıldı.

KILIÇDAROĞLU’NA SARILDI

Babasının asker şapkasını takan oğlu Barış Karsavuranoğlu, ayakta durmakta güçlük çekerken, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na taziye dileği sırasında , "Babam sizi çok severdi" uzun süre sarıdı.