Diyarbakır'da ‘Millet Kıraathanesi' açıldı
27.06.2018 15:56 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Haziran seçimleri öncesi vaadinde bulunduğu ‘Millet Kıraathanesi' Diyarbakır'da faaliyete girdi. Kıraathanede ücretsiz çay verilirken bazen de kek veya simit ikram ediliyor.

Yenişehir ilçesi Ofis semtinde bulunan ve bir dönem Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Konukevi olarak kullanılan, daha sonra Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binası olan bina belediyelere kayyum atanmasının ardından ‘Bilgi Evi' olarak değiştirildi. Bina şimdi de 24 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vadettiği ‘Millet Kıraathanesi' olarak hizmete girdi. Açılan kıraathanede çay ikram edilirken bazen de kek ve simit de ikram ediliyor.

"KİTAP OKUMA ORANI ARTACAK"

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Diyarbakır Cumali Atilla kıraathane ile ilgili şunları söyledi "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Millet Kıraathanemiz, hemşerilerimize hizmet vermeye başladı. Bu proje bilgili nesillerin oluşmasına katkı sunacak, kitap okuma oranı artacak. Halkımız kitap okurken bilgi alışverişinde bulunabilecek. Şehrimize değer katacak bir çalışma oldu."

Atilla, ileriki dönemlerde Millet Kıraathanelerini şehrin farklı noktalarında açarak yaygınlaştıracaklarını söyledi. (DHA)