Anasayfa SPOR Dört dörtlük galibiyet

Dört dörtlük galibiyet

Başakşehir’in mağlubiyeti sonrası Şampiyonlar Ligi mücadelesinde zirveye yaklaşmak isteyen Galatasaray, ligin son sırasındaki Adanaspor engelini 4-0’lık rahat bir sonuçla geçti.

Galatasaray’ın dün akşam küme düşme hattından kurtulması zor görünen Adanaspor’a karşı özellikle skor üstünlüğünü yakaladıktan sonra girdiği pozisyonları elbette rakibin ligin son sırasında olmasıyla açıklayabiliriz. Fakat hücum hattının Igor Tudor’un göreve gelişinden sonra daha fazla alternatif arayan bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Bununla beraber Hırvat teknik adamın oyun planında oldukça kritik bir noktada olan birinci bölgeden atakları başlatma konusunda sarı-kırmızılıların büyük sıkıntılarının devam ettiğini de belirtelim. Üstelik bunun, çok uzun süre sonra Galatasaray kalesinde doğru dürüst pozisyon bulamadan maçı tamamlayan bir takıma karşı göze çarptığını düşünürsek önümüzdeki sezona sarkacak ve çözülmesi gereken problemlerin başında bu oyun kurma konusunun geldiği açık. Diğer bir konu hâlâ Galatasaray taraftarının gözünde kendini kabul ettirememiş tek yönlü oyuncular. Carole ve Linnes gibi bekler, hücum hattında sezon boyunca Galatasaray’a yararlı oldular ama asli görevleri olan defansif performansları sadece birkaç maçta vasatın üzerindeydi. Wesley Sneijder, Tolga Ciğerci, Nigel de Jong, Josue gibi oyuncular da oyunun iki yönünü oynamak konusunda sıkıntı yaşayan isimler. Tabii bir de her iki yönünü de oynayamayanlar var, Cavanda gibi.


Bu arada Sneijder demişken, geldiği günden beri Selçuk İnan’ın takım içindeki etkisini ve baskın rolünü azalttığı ve hatta Galatasaray kaptanının artık alışılan daimi form düşüklüğünün sebebi olabileceği söylenen Hollandalı’nın sahada olmadığı anlarda Selçuk’taki olumlu değişim de çarpıcı. Bir de Hollandalı’nın maç içi psikolojisindeki büyük değişimleri görmek lazım. Gelecek sezon Japonya’da forma giymesi kesinleşen, Almanya Ulusal Takımı’na geçtiğimiz hafta veda etmiş ve artık kariyerinin son sözleşmesini imzalamış Lukas Podolski ile arasındaki farkı net olarak görebiliyorsunuz. Örneğin dün maçın 89. dakikasında herkes son düdüğü beklerken rakip futbolcuya yaptığı sert hareket ve sonrasındaki davranışları genel bir hoşnutsuzlukla açıklayabiliriz. Teknik kadro ve yönetimin gelecek sezon planlarında çözmeleri gereken kafa karıştırıcı bir başka konu daha.

- Reklam -

SON HABERLER

100’üncü yılda 19 Mayıs coşkusu

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a giderek milli mücadeleyi başlatmasının bugün 100’üncü yılı. 19...

Pazarlık sonunu getirdi

Avusturya’da adı video skandalına karışan Başbakan Yardımcısı Heinz-Christian Strache görevinden istifa etti....

Samsun’un konut krizi üzerine bir ön değerlendirme

MERİÇ KIRMIZI - Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi

Seçim bitti, sondaj başladı!

Dilek YeğinVerimli tarım arazisi, 1. Derece...

Yazlık saraya saraycıklar eklendi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan için yaklaşık 40 bin ağaç kesilerek inşa edilen Marmaris...

Haramilerin saltanatına karşı sıkılmış yumruk: Vedat Türkali

LEVENT TURHAN GÜMÜŞVedat Türkali bir komünist olarak...

Dil ve yaşam çölleşiyor

Büyük bir değişim dönemindeyiz. Değişen şey birbirimizden haberdar olma biçimlerimiz. İlişkilenme şekillerimiz....

İşlenmiş gıdalar daha çok yediriyor

ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün şırı derecede işlemden geçirilmiş gıdalar üzerinde yaptığı deneyde,...

Türkiye’nin nükleer santrallara ihtiyacı yoktur

OĞUZ TÜRKYILMAZ - TMMOB Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı

46 yıldır unutulmuyor

Aylar süren işkenceli sorgulardan sonra 18 Mayıs 1973’de katledilen Türkiye 68 hareketi...

Sonraki haber