Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos ve eşi, boşanma kararı aldı

Amazon’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile eşi ile boşanma kararı aldıklarını duyurdu. Boşanma kararı sonrası gözler ikilinin nasıl bir mal varlığı paylaşımı yapacağına çevrildi

Online alışveriş devi Amazon’un kurucusu olan ve şirketinin değeri geçtiğimiz günlerde 1 trilyon doları aşan Jeff Bezos bu sefer kişisel hayatı ile gündemde.

Zira Jeff Bezos (54), kişisel sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile eşi Mackenzie Bezos (48) ile boşanma kararı aldıklarını duyurdu.

Twitter üzerinden yapılan ve eşinin de imzasının yer aldığı açıklamada Bezos, 25 yıllık evlilikleri sonrası dost olarak kalmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Bloomberg’s Billionaires Index’e göre Bezos’un serveti 123 milyar dolar (675 milyar TL)

Boşanma kararı sonrası gözler ikilinin nasıl bir mal varlığı paylaşımı yapacağına çevrildi. Zira bu karar sonrası Mackenzie Bezos dünyanın en değerl, şirketi Amazon’un en büyük hissedarlarından biri ve haliyle dünyanın en zengin kadını olabilir.

Business Insider’da yer alan habere göre, Jeff Bezos, değeri a trilyon doları aşan Amazon’un yüzde 16 hissesi ile en büyük hissedarı konumunda.

Aynı habere göre, boşanmadan sonra Mackenzie Bezos sahip olacağı hisseler sayesinde Amazon’da söz sahibi olabilir.

BİZİ TAKİP EDİN

358,958BeğenilerBeğen
54,839TakipçiTakip Et
1,080,088TakipçiTakip Et
7,388AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL