Efsane öğretmen ‘Mutu’ unutulmadı

Mesleğine olan bağlılığı ve örnek karakteriyle öğrencilerinin gönlünde taht kuran devrimci öğretmen Mustafa Turgut, hayatını kaybedişinin 2’nci yılında da unutulmadı. Turgut için İstanbul’da Şişli’deki Eğitim Sen 8 No’lu Şube’de düzenlenen ve efsane öğretmenin dostları, meslektaşları ile öğrencilerinin katıldığı etkinlikte duygu dolu anlar yaşandı.

Öğrencilerinin ‘Mutu’ olarak seslendiği öğretmen Mustafa Turgut için düzenlenen anma etkinliği, Eğitim Sen 8 No’lu Şube Başkanı Zeliha Baksi’nin konuşmasıyla başladı. Turgut’un örnek bir öğretmen olduğunu vurgulayan Baksi’nin ardından söz alan Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan ise Turgut’un mirasına sahip çıkma çağrısı yaptı.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde edebiyat öğretmenliği yapan Mustafa Turgut, 6 Şubat 2017’de Eğitim Sen 8 No’lu şubedeki bir toplantıya katıldıktan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Aynı zamanda Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi de olan Mustafa Turgut, gazetemiz BirGün’ün de destekçilerindendi.

BİZİ TAKİP EDİN

360,122BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,931TakipçiTakip Et
7,954AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL