Eğitimci-yazar Mustafa Aslan toprağa verildi

Eğitimci-Yazar Mustafa Aslan bu sabah (13 Ocak 2019) yaşamını yitirdi.


Sınıf öğretmeni Mustafa Aslan 14 Ocak Pazartesi Bayrampaşa İsmetpaşa Orta Camiindeki cenaze töreni sonrası toprağa verildi.

Özellikle çocuklar için yazdığı kitaplarla tanınan Mustafa Aslan evli ve iki çocuk sahibiydi.

Mustafa Aslan (8 Ocak 1965) Kilis’te doğdu. Gazi Ortaokulu ve Gaziantep Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini Cumhuriyet Üniversitesi Batı Dilleri edebiyatları-Fransız Dili ve Edebiyatı’nda tamamladı.

Yazarın “Sözcüklerin Dili Tutulunca” ve “Kedisi Sevda Zamanları” adlı öykü kitapları ve “Aşk Sesini Arıyor” ve “Atatürk” adlı gençlik romanının yanı sıra yayınlanmış çok sayıda çocuk kitabı bulunuyor.
Mustafa Aslan, 1982 Ses Dergisi ve 1986 TRT İstanbul Radyosu öykü ödüllerini kazandı.

Eğitimciler Derneği Sekreterliğini de sürdüren Aslan Türkiye Yazarlar Sendikası üyesiydi.

Mustafa Aslan’ın çocuk kitaplarından kimileri şunlardır:

Keloğlan İnternette, Keloğlan İnternette Kayboldu; Keloğlan İstanbul’da, Kına Çiçeği, Bay Kek, Pasta Dedektifi: 1-Şeftali Teyze, Oyuncaklar Eğleniyor, Oyuncakların Dünyası, Pir Sultanca, Yunus Emre, Nasrettin Hoca’nın Uzay Serüveni, Maviş İle Sanal Bebek, Maviş İle Şaşkın Robot, Evliya Çelebi İstanbul’da, Pinokyo İstanbul’da, İstanbul Çocuk, Robot Köpek Bibo, Domates Kral, Zaman Hırsızı Maviş, Uçan Eşek, Maviş Bilgisayar Korsanlarına Karşı, Hacivat ile Karagöz (Yaramaz Robot), Süper Maviş ile Pamuk Prenses, Uzaylılar Kırmızı Bisikleti Kaçırdı, Sihirbazın Şapkasından Çıkan Sayılar, Mavili Kedi Gazeteci, Semra’nın Düşleri…

BİZİ TAKİP EDİN

360,152BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,276TakipçiTakip Et
7,983AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL