Eğitime ‘köprü’ engeli!

Marmaris’te kasım ayında Karayolları tarafından yıkılan köprü, taşerona devredildikten sonra yapılmadı. Bu nedenle öğrenciler de okula gidemiyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Hisarönü’nü Datça yoluna bağlayan köprü, Karayolları tarafından kasım ayında yıkıldı. Yeni köprünün inşası için ise bir taşeron firmasıyla anlaşıldı. Söz konusu firma, 15-20 gün faaliyet gösterdi. Ancak inşa edilmek istenen köprü, kötü hava şartları nedeniyle sular altında kaldı. Bu nedenle de 7 mahalledeki toplam 270 öğrenci, Hüseyin Durmaz İlkokul ve Ortaokulu’na ulaşım sağlayamıyor.

ÇOCUKLAR OKULA GİDEMİYOR

Konuya ilişkin Hisarönü Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Taştekin ile Eğitim Sen’den bir öğretmen BirGün’e konuştu.

Muhtar Taştekin, şu ifadeleri kullandı: “Köprü yıkımı zamansız yapıldı, Karayolları kendisi yıktı sonra taşerona verdi. Firma 15-20 gün çalışıp makinelerini topladı gitti. Okul yolu üzerine yapılması gereken köprü bu. Başta Hisarönü Orhaniye, Turgut, Selimiye, Bozburun’a kolaylık sağlayan bir yoldu burası. Vatandaşlar ulaşımı şu anda orman yollarında sağlamaya çalışıyor. 7 köyün ulaşım yoluydu burası. Çocuklar okula gidemiyor. Biz köprünün bir an önce yapılmasını istiyoruz.”

ULAŞIM AKSIYOR

Eğitim Sen’den bir öğretmen ise bölgede yaşayan öğretmenlerin de okullara ulaşımda sıkıntılar yaşadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“O okul, birkaç tane mahallenin taşıma öğrencilerini alıyor. O köprü Datça yoluyla Hisarönü birbirine bağlıyor. Ancak köprü yıkık olduğu için öğrenciler okula gelemediler. Eğitim öğretim aksadı. Öğretmenler de ulaşım sağlayamadı okula. Hisarönü’ndeki okulda eğitim öğretim aksadı.”

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,659TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL