‘Elbistan 5 yıldır zehirli su içiyor’
29.08.2016 17:11 GÜNCEL

Uğur Şahin
[email protected]

Maraş’ın Elbistan ilçesinde şebeke içme suyundan zehirlenenlerin sayısı artıyor. Olayın arkasından Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç, Ceyhan Nehri’ndeki kirli suyun, ana şebeke suyuna karıştığını ve son 5 yıldır her Ağustos ayında Elbistanlıların bu suyu içtiğini iddia etti. Öztunç, “Ceyhan Nehrindeki kirli su ana depoya sızmış. Her yıl Ağustos ayında depodaki su oranı düştükçe, buradan sızma oluyormuş. Son beş yıldır, bu zehirli su Elbistanlılara içirilmiş. Bu defa çok fazla sızma olduğu için, 50 bin insan zehirlendi. Buradaki sorumluda belediyedir. Belediyenin hat kurup, sızıntıyı engellemesi gerekirken bunu engelleyememiş.” diye konuştu.

Maraş’ta yurttaşlar sudan zehirlendi: 15 bin kişi hastaneye başvurdu Maraş’ta yurttaşlar sudan zehirlendi: 15 bin kişi hastaneye başvurdu

CHP’den Maraş’a heyet

Öte yandan Elbistan’da binlerce insanın su nedeniyle zehirlendiği skandal olayın ardından CHP bir heyet kurarak, incelemelerde bulunmak üzere yarın Maraş’a gidecek. Heyette, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Ankara Milletvekili Murat Emir, Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak ve Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç yer alıyor.