Elon Musk doğruladı: Supercharger 2019’da Türkiye’de

Tesla CEO'su Elon Musk, 2015 yılından beri sunumlarda gösterilen haritalarda beliren Türkiye’deki şarj noktaları için yeni yıl ile birlikte geri sayıma başlandığını doğruladı.

Otomotiv dünyasında elektrikli dönüşümü hızlandıran marka olarak bilinen Tesla Motors, Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin’de ana güzergahları kapsayan Supercharger hızlı şarj istasyonu ağına sahip olsa da, Türkiye sınırlarına henüz ulaşabilmiş değil.

2015 yılından beri sunumlarda gösterilen haritalarda beliren Türkiye’deki şarj noktaları için yeni yıl ile birlikte geri sayıma başlandığını, Elon Musk Twitter üzerinden bir kez daha doğruladı.

Musk, Supercharger genişleme takvimi hakkında Avrupa bölgesi için önümüzdeki yıl “… İrlanda’da Kiev’e, Norveç’ten Türkiye’ye …” ifadesine yer verdi.

Tesla Supercharger istasyonlarının Türkiye’ye gelişi hem akademi dünyasındaki danışmanlar, hem de alt yükleniciler tarafından zaten doğrulanmıştı ancak yüksek döviz kurları ve ekonomideki durgunluğun üstüne bir de 15 Ağustos 2018 tarihinde yürürlüğe giren ABD’den ithal otomotiv ürünlerine ek yüzde 120 gümrük vergisi ile Tesla yönetiminin ilgisinin azalacağı, istasyonların gecikebileceği söyleniyordu. Bu söylentiler Türkiye adına sürpriz gelişemeler yaşanmazsa boşa çıkmış oldu.

Tesla’nın 2019 yılıyla birlikte İstanbul’da showroom ve servis merkezi açarak Türkiye’deki resmi faaliyetlerine de başlaması bekleniyor. (TeknoSafari)

BİZİ TAKİP EDİN

358,972BeğenilerBeğen
54,840TakipçiTakip Et
1,080,170TakipçiTakip Et
7,390AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL