En İyi Tiyatro Ödülü TAKSAV’a
08.01.2018 07:37 YAŞAM
TAKSAV 22. Uluslararası Ankara ve 6. İzmir Tiyatro Festivalleri, Anadolu Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu tarafından “En İyi Tiyatro Ödülü”ne değer görüldü

BirGün ANKARA

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Ankara ve 6. İzmir Tiyatro Festivalleri, Anadolu Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu tarafından “En İyi Tiyatro Ödülü”ne layık görüldü.

Anadolu Tiyatro Ödülleri 15 Ocak’ta İstanbul’da düzenlenen ödül töreni ile sahiplerine takdim edilecek. Festivalde “En İyi Tiyatro Ödülü”ne layık görülen TAKSAV adına BirGün’e konuşan Festival Yönetmeni Yener Aksu, “Tiyatro Gazetesi tarafından 4 yıldır verilen ‘Anadolu Tiyatro Ödülleri’ kapsamında 2017 ‘En iyi Festival Ödülü’nün bu yıl TAKSAV’a verilmesinden dolayı festivale emek verenler,vakfımız ve bugüne kadar festivallerimize katılan yüzlerce tiyatro adına mutlu olduk” dedi. Yener Aksu, TAKSAV olarak 22 yıldır Ankara’da, 6 yıldır da İzmir’de düzenledikleri Uluslararası Tiyatro Festivali’nin tiyatro dünyası tarafından “en iyi festival” olarak değerlendirilmesinin ve ödüllendirilmesinin büyük bir sorumluluk yüklediğine değindi. Aksu, Tiyatro Dergisi Yayın Kurulu’na teşekkür etti.