Anasayfa GÜNCEL Erdoğan: 31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir

Erdoğan: 31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Denizli'de konuştu. Erdoğan, "31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında Denizli’de konuştu. Erdoğan, “31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir” dedi.

“Hâlâ istediğimiz konsolidasyon sağlanmış değil” diyen Erdoğan, “31 Mart’ın önemini her vatandaşa anlatmalıyız” diye konuştu.

“İzmir bir zamanlar susuzdu. Oraya suyu DSİ ile ben getirdim” iddiasında bulunan Erdoğan, tanzim satışlarındaki kuyruklar için, “Şimdiki kuyruk yokluk kuyruğu değil, bereket kuyruğu, varlık kuyruğu” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

>> Ankara’da zillet ittifakının adayının resimleri var, ama altında CHP’nin logosu yok, HDP’nin logosu yok. Aynı şeyi diğer illerde de yapıyorlar. Niye; aday bilinsin ama kimin adayı olduğu anlaşılmasın diye bunu yapıyorlar. Çünkü benim milletim bölücü terör örgütünün desteklediği kişilere oy verir mi? İşte zillet ittifakına inşallah 31 Mart’ta bir Osmanlı tokadı yakışır.

>> Şunu unutmayın Cumhur İttifakı’nın zaferi bir tarihtir. İnşallah 31 Mart seçimlerinde Denizli kendinden bekleneni yapacaktır. Denizli’de inşallah bu sefer rekor kıracağız. Bunun için dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Aman ha, içinde bir olun, diri olun, kardeşliğinize gölge düşürmeyin.

“İSTEDİĞİMİZ KONSOLİDASYON SAĞLANMIŞ DEĞİL”

>> Hâlâ istediğimiz konsolidasyon sağlanmış değil. 31 Mart’ın önemini her vatandaşa anlatmalıyız. 31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir. 2023 hedeflerimize ulaşmamız açısından kritiktir.

>> Göreve geldiğimizde IMF’ye borcumuz 23.5 milyar dolardı. IMF Başkanı’na, ‘Türkiye’nin Başbakanı siz değilsiniz, benim’ dedim. Bay Kemal bunlar ‘IMF kapısına gider’ diyor. O CHP’nin işi. Siz gittiniz IMF’nin kapısına. Sizin borçlandığınız borçları biz sildik. Kemal Derviş nerede? Onu gönderenlerin yanında, Amerika’da.

“BU OYUNU BOZARIZ DEDİK”

>> Geçenlerde patates-soğan muhabbeti yaptılar. Bu oyunu bozarız dedik. Tanzim satışlarını kurduk. Bu iş 31 Mart’a kadar düzeldi düzeldi. 31 Mart’tan sonra TESKOMB ve TESK gibi kuruluşlarla masaya oturacağız. En ücra köşelerdeki marketlere varıncaya kadar bu satışları yapacağız. Gerekirse ürün çeşitlerini artıracağız.

>> Biz sömürü düzenlerine aracı olamayız. Benim alanım ekonomi, özel sektörden gelmiş birisiyim, neyin ne olduğunu bilirim.

>> İzmir bir zamanlar susuzdu. Oraya suyu DSİ ile ben getirdim.

“FIRSATÇILARA DERS VERME KUYRUĞU”

>> Diyorlar ki ‘AK Parti kuyruk getirdi.’ İki kuyruk var, bir kuyruk yokluklar kuyruğudur. Bu, CHP’nin dönemlerine rastlar. Şimdiki kuyruk yokluk kuyruğu değil, bereket kuyruğu, varlık kuyruğu. Nedir? Fırsatçılara ders verme kuyruğu.

>> 31 Mart seçimleri Türkiye düşmanlarının bitlerini kanlandırdı.

>> Vesayet dönemlerinde milletin iradesine ipotek koyanlar, kendilerini milletin üstünde görenler, bizim dik duruşumuzdan hazımsızlık duyuyor. Uzun yıllar Türkiye’ye emir veren, direktif veren güçler, bizim bağımsız hareket etmemizden rahatsızlık duyuyor.

“CUMHUR İTTİFAKININ KARŞISINA DÖRTLÜ ÇETE ÇIKARDILAR”

>> Cumhur İttifakı’nın karşısına dörtlü bir çete çıkardılar. Bu dörtlü çetenin kumandasını da Kandil ve Pensilvanya’ya verdiler.

>> Millet ve memleket düşmanlarının yeni bir oyun içinde olduğunu görüyoruz. 17 yılın hesabını milletten sormak için siyaset mühendisliklerine başvuruyorlar.

>> Terör elebaşlarının dolaylı destek açıklamasından hiçbir CHP yöneticisi rahatsız olmuyor. Bu utanç sahnesi karşısında CHP’nin başındaki zat tek kelime etmiyor.

>> FETÖ soruşturmalarında gözaltına alınan şaibeli bir ismi, 15 Temmuz gecesi 11’i polis, 23 şehidimizin olduğu Ankara’daki bir ilçemize belediye başkan adayı yapıyorlar. Ecdadımız ‘et kokarsa tuz basılır, tuz kokarsa ne çare’ diyor. Maalesef CHP’de tuz çoktan kokmuştur.BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,942AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Geride kalanlar

Seçimler de geçti bakalım şimdi nefret tayfa ne yapacak. Son haftalarda artık yurttaşa...

G-20’ye doğru dünya ekonomisi

Küresel kapitalizm 2019’u bedbin bir ruh hali içerisinde geçiriyor. Fazla geriye gitmeye...

Şimdi başlıyor

Sandıklardan umut çıktı. İktidar, demokrasinin kırıntısı olarak elinde tuttuğu sandığı bir YSK tekmesiyle yıkmıştı....

Çarpıtılmış umut

Seçimlerin ardından sevinç içinde sokağa çıkan insanları izlerken içimde nedense tuhaf bir hüzün...

Besteci Aslıhan K

Genç bestecimiz Aslıhan Keçebaşoğlu (24) Sibelius Akademisi’ni kazandı, fakat 6 Temmuz’dan önce burs bulunabilmeli...

Kayıp olarak aranan kişi yakılmış halde bulundu

İzmir'in Bayındır ilçesinde, 6 gün önce kendisinden haber alınamayan Ali Merter Girgin'in (28) yakılmış halde...

Ekrem İmamoğlu’ndan İBB önünde bildiri okuyan personelle ilgili açıklama: Benim hiç kimseye bir kinim yok

23 Haziran'da yapılan İstanbul seçiminde yeniden İBB Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçim...

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçilerinin son hakedişleri ödenmedi

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri 22 Haziran’da almaları gereken Mayıs ayı hak edişlerini...

“Halkı bilgilendirmek, bilinçlendirmek görevimizdir”

Aydın Karacasu Dereköy Mahallesi'nde jeotermale karşı bilgilendirme toplantısına katılan Aydın Tabip Odası...

Abbasağa Parkı’nı gökkuşağı renklerine boyayanlara faşist saldırı

Her yıl, sanatçı Kazım Koyuncu'nun ölüm yıl dönümünde gerçekleştirilen 'Kazım İsyandır' etkinliği...

Sonraki haber