Anasayfa GÜNCEL Erdoğan: 31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir

Erdoğan: 31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Denizli'de konuştu. Erdoğan, "31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında Denizli’de konuştu. Erdoğan, “31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir” dedi.

“Hâlâ istediğimiz konsolidasyon sağlanmış değil” diyen Erdoğan, “31 Mart’ın önemini her vatandaşa anlatmalıyız” diye konuştu.

“İzmir bir zamanlar susuzdu. Oraya suyu DSİ ile ben getirdim” iddiasında bulunan Erdoğan, tanzim satışlarındaki kuyruklar için, “Şimdiki kuyruk yokluk kuyruğu değil, bereket kuyruğu, varlık kuyruğu” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

>> Ankara’da zillet ittifakının adayının resimleri var, ama altında CHP’nin logosu yok, HDP’nin logosu yok. Aynı şeyi diğer illerde de yapıyorlar. Niye; aday bilinsin ama kimin adayı olduğu anlaşılmasın diye bunu yapıyorlar. Çünkü benim milletim bölücü terör örgütünün desteklediği kişilere oy verir mi? İşte zillet ittifakına inşallah 31 Mart’ta bir Osmanlı tokadı yakışır.

>> Şunu unutmayın Cumhur İttifakı’nın zaferi bir tarihtir. İnşallah 31 Mart seçimlerinde Denizli kendinden bekleneni yapacaktır. Denizli’de inşallah bu sefer rekor kıracağız. Bunun için dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Aman ha, içinde bir olun, diri olun, kardeşliğinize gölge düşürmeyin.

“İSTEDİĞİMİZ KONSOLİDASYON SAĞLANMIŞ DEĞİL”

>> Hâlâ istediğimiz konsolidasyon sağlanmış değil. 31 Mart’ın önemini her vatandaşa anlatmalıyız. 31 Mart sadece belediye değil beka seçimidir. 2023 hedeflerimize ulaşmamız açısından kritiktir.

>> Göreve geldiğimizde IMF’ye borcumuz 23.5 milyar dolardı. IMF Başkanı’na, ‘Türkiye’nin Başbakanı siz değilsiniz, benim’ dedim. Bay Kemal bunlar ‘IMF kapısına gider’ diyor. O CHP’nin işi. Siz gittiniz IMF’nin kapısına. Sizin borçlandığınız borçları biz sildik. Kemal Derviş nerede? Onu gönderenlerin yanında, Amerika’da.

“BU OYUNU BOZARIZ DEDİK”

>> Geçenlerde patates-soğan muhabbeti yaptılar. Bu oyunu bozarız dedik. Tanzim satışlarını kurduk. Bu iş 31 Mart’a kadar düzeldi düzeldi. 31 Mart’tan sonra TESKOMB ve TESK gibi kuruluşlarla masaya oturacağız. En ücra köşelerdeki marketlere varıncaya kadar bu satışları yapacağız. Gerekirse ürün çeşitlerini artıracağız.

>> Biz sömürü düzenlerine aracı olamayız. Benim alanım ekonomi, özel sektörden gelmiş birisiyim, neyin ne olduğunu bilirim.

>> İzmir bir zamanlar susuzdu. Oraya suyu DSİ ile ben getirdim.

“FIRSATÇILARA DERS VERME KUYRUĞU”

>> Diyorlar ki ‘AK Parti kuyruk getirdi.’ İki kuyruk var, bir kuyruk yokluklar kuyruğudur. Bu, CHP’nin dönemlerine rastlar. Şimdiki kuyruk yokluk kuyruğu değil, bereket kuyruğu, varlık kuyruğu. Nedir? Fırsatçılara ders verme kuyruğu.

>> 31 Mart seçimleri Türkiye düşmanlarının bitlerini kanlandırdı.

>> Vesayet dönemlerinde milletin iradesine ipotek koyanlar, kendilerini milletin üstünde görenler, bizim dik duruşumuzdan hazımsızlık duyuyor. Uzun yıllar Türkiye’ye emir veren, direktif veren güçler, bizim bağımsız hareket etmemizden rahatsızlık duyuyor.

“CUMHUR İTTİFAKININ KARŞISINA DÖRTLÜ ÇETE ÇIKARDILAR”

>> Cumhur İttifakı’nın karşısına dörtlü bir çete çıkardılar. Bu dörtlü çetenin kumandasını da Kandil ve Pensilvanya’ya verdiler.

>> Millet ve memleket düşmanlarının yeni bir oyun içinde olduğunu görüyoruz. 17 yılın hesabını milletten sormak için siyaset mühendisliklerine başvuruyorlar.

>> Terör elebaşlarının dolaylı destek açıklamasından hiçbir CHP yöneticisi rahatsız olmuyor. Bu utanç sahnesi karşısında CHP’nin başındaki zat tek kelime etmiyor.

>> FETÖ soruşturmalarında gözaltına alınan şaibeli bir ismi, 15 Temmuz gecesi 11’i polis, 23 şehidimizin olduğu Ankara’daki bir ilçemize belediye başkan adayı yapıyorlar. Ecdadımız ‘et kokarsa tuz basılır, tuz kokarsa ne çare’ diyor. Maalesef CHP’de tuz çoktan kokmuştur.SON HABERLER

HES’e karşı direnenler kazandı: Şehir içi HES’in ilk örneğine yargı freni

Şehir içi hidroelektrik santralların (HES) ilk örneği olan Sinop’un Ayancık ilçesindeki HES...

Konut sakinleri eşyalarının çalınmaması için nöbet tutuyor: Minibüste kalan da var borçlanarak taşınan da

MERAL DANYILDIZ İstanbul’un Kartal ilçesindeki Yeşilyurt Apartmanı’nın çökmesi...

Feridun Düzağaç: Dinleyicimle bağ kurmak beni çok mutlu ediyor

Feridun Düzağaç, 10. stüdyo albümü ‘10’a Doğru’yu yayımladı. 2015 yılında çıkan Başka...

Düğün salonunun asma tavanı çöktü: 2 yaralı

Erzurum'da, düğün salonunun asma tavanının çökmesiyle 2 kişi yaralandı.

Senegalli yolcunun şikayetçi olduğu taksici tutuklandı

İstanbul'da aracına binen Senegalli yolcuya yönelik ırkçı sözleriyle dikkat çeken taksici Osman...

BDDK’dan bazı bankalara soruşturma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), müşterilerini yanıltıcı ve manipülatif şekilde...

Erdoğan ve Bahçeli’den Ankara’da ortak miting

AKP ve MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı, İzmir'den sonra ikinci ortak mitingini Ankara'da...

Hançerli ve İmamoğlu’ndan ortak miting

CHP Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli ve  İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu...

ÇHD’li avukatlar açlık grevini sonlandırdı

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ve tutuklu avukat Selçuk Kozağaçlı arasında Silivri...

Maduro’dan barış koruma tugayları kurma önerisi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinde barış koruma tugayları kurma önerisinde bulundu....