Erdoğan'a ABD'de protesto
21.09.2017 21:17 GÜNCEL
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 72. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kapsamında bulunduğu ABD'nin New York şehrinde Müslüman ülke temsilcilerine hitap etti. Erdoğan'ın konuşması iki kez kesildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 72. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kapsamında bulunduğu ABD'nin New York şehrinde Müslüman ülke temsilcilerine hitap etti. Erdoğan'ın konuşması iki kez kesildi.

Erdoğan'ın konuşması sırasında dinleyiciler arasında bir grubun protestosu üzerine kargaşa çıktı.

Konuşması iki kez kesilen Erdoğan olaya, "Üç beş kendini bilmeze, üç beş salon teröristine bu güzel toplantımızı lütfen feda etmeyelim" şeklinde yanıt verdi.

Erdoğan konuşmasında "ABD toplumunun diğer isimleriyle uyum içinde yaşamanın yanından buradaki sosyal hayata aktif şekilde katılmanızı istiyorum. Geçtiğimiz yıl istiklalimize yönelik tarihimizin en alçak saldırılarından birine maruz kaldık. FETÖ ihanet çetesi, milletimize yönelik bir darbe girişimi başlattı." dedi.

Erdoğan şöyle devam etti;

"DEAŞ'ın İslam ile bir bağlantısı yoktur, bir terör örgütüdür. DEAŞ'a karşı silahlı kuvvetlerimiz operasyon yürüttü. 3 bine yakın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik.

Keşke ABD, Rakka operasyonunda PYD ve YPG ile işbirliği halinde değil de TSK, ÖSO ile birlikte çalışsaydı ve terörü oradan kazıyıp atsaydık.

Bir milyona yakın Arakanlı şu anda topraklarından ne yazık ki adeta soykırım yoluyla Bangladeş'e geçmenin gayreti içinde. Bakın biz hiçbir zaman, 'Rohingyalı Müslümanları Budistler öldürdü.' diye bir ifade kullanmadık. Katliamı Budistler yapıyor ama biz bunu kullanmadık. Şimdi buradan Budistleri dünyada bu kadar şirin gösteren kişilere sesleniyorum, insancıl olduklarını söyleyenlere sesleniyorum. Peki 'İslami terör' ifadesini siz hangi hakla söylüyorsunuz?

Bugüne kadar hiç Hıristiyan terörü, Yahudi terörü, Budist terörü ya da herhangi bir dine mensup değilse Ateist terörü diye bir söz duydunuz mu?

Bütün Kızılay'ımız Meksika'da. Depremden dolayı tüm yardım ekiplerimizle oradayız. Bizde ayrım yok. Felaket nerede varsa yardım için orada varız."