Erdoğan, AKP’nin Trabzon adaylarını açıkladı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon adaylarını açıkladı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon adaylarını açıkladı. AKP’nin Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Murat Zorluoğlu oldu. Erdoğan, Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerinde aday göstermeyeceklerini belirterek Cumhur İttifakı kapsamında MHP adaylarını destekleyeceklerini belirtti.

Erdoğan’ın açıkladığı AKP’nin Trabzon adayları şöyle:

>> Akçaabat – Osman Nuri Ekim
>> Araklı – Recep Çebi
>> Arsin – Muhammet Sait Gürsoy
>> Beşikdüzü – Harun Demirci
>> Çaykara – Hanefi Tok
>> Dernekpazarı – Mehmet Aşık
>> Düzköy – Yılmaz Ankara
>> Hayrat – Salih Öztel
>> Köprübaşı – Ali Aydın
>> Maçka – Koray Koçhan
>> Of – Salim Salih Sarıalioğlu
>> Ortahisar – Ahmet Metin Genç
>> Sürmene – Rahmi Üstün
>> Tonya – Osman Beşel
>> Vakfıkebir – Muhammet Balta
>> Yomra – İbrahim Sağıroğlu

Erdoğan, AKP olarak bazı ilçelerde aday göstermeyerek Cumhur İttifakı kapsamında MHP’nin adaylarını destekleyeceklerini belirtti.

AKP’nin destekleyeceği MHP adayları şöyle:

>> Çarşıbaşı – Mümin Nuhoğlu

>> Şalpazarı – Refik Kurukız

Erdoğan, AKP’nin Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda konuştu. Erdoğan, yaptığı konuşmada, “3-5 oy almak için hiçbir zaman popülizm bataklığına saplanmadık” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”31 Mart seçimlerinde de Trabzon’un yine kendine tarihine asaletine yakışanı yapacağına inanıyorum. Trabzon ile beraber bütün Karadeniz’in dosta güven demokrasi düşmanlarına korku verecek bir oy oranı ile tercihlerini AK Parti’nin gönül belediyeciliğinden yana kullanacaklarına inanıyorum.

Uzun yıllar sonra vatandaşlarımızın tekrar siyasetçiye, siyaset kurumuna güvenlerini sağladık. 3-5 oy daha fazla almak için hiçbir zaman popülizm bataklığına saplanmadık. Bizim davamız senlik, benlik davası değil memlekete hizmet davasıdır. Milli iradenin üstünde hiçbir fani güç tanımadan Türkiye’yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmanın kavgasını verdik.

“81 MİLYONUN TAMAMINI KUCAKLADIK”

İlkelerimizden, değerlerimizden, bizi biz yapan hasletlerden taviz vermeden siyaset yolculuğumuza devam ettik. Birileri gibi seçimlerde birkaç oy fazla alabilmek için polisimizin, askerimizin, okul yolundaki gencecik evlatlarımızın hayatına kasteden çetelerle işbirliğine gitmedik. Herhalde ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? CHP ve benzerleri gibi Cumhuriyet adına cumhur düşmanlığı yapanlardan, laiklik adına millete zulmedenlerden, demokrasi adına vesayet odaklarına selam duranlardan asla olmadık. 81 milyonun tamamını kucakladık.

İktidarlarımız döneminde Trabzon’a 30 katrilyon yatırım yaptık. Geçmişe bir bakın acaba laftan başka ne yapmışlar? Trabzon’a çağ atlattık.

“CHP ALIŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİREMEDİ”

16 yılda dönüştüremediğimiz yegane alan ülkemizdeki muhalefetin zihniyetidir. Milletimiz değişmiş ancak CHP alışkanlıklarını değiştirmeyi başaramamıştır. Bunlarda yalan bol. Kendini yenilemek yerine yalan iftira ve hakaretle siyaset gemisini yürütmeye uğraşan bir CHP görüyoruz. Kimi zaman FETÖ’cülerin kimi zaman ajanlık yapan sözde gazetecilerin kendilerine servis ettiği dokümanlarla üzerimize geldiler.

Sadece bir alanda istediğimiz şeyi yapamadık; ülkemizdeki muhalefetin zihniyetini değiştiremedik. Orada başarısız olduk. Attıkları iftiralar nedeniyle tazminatlara mahkum oldular. Can çıkar, huy çıkmazmış. Bunlar da söylemlerini değiştirmek yerine yalan siyasetinde ısrar ediyorlar. Ülkenin hiçbir meselesi yokmuş gibi, CHP’liler bir araya gelmişler partinin başındaki zatın yalanları için finans oluşturmuşlar. Onca hezimete rağmen halen yalan siyasetinden medet umuyorlar. Belli ki seçimlerden önce yalan destekleme fonu oluşturan CHP gerilim ve kutuplaştırma yapacak.

CHP’nin ayrımclılık ve manipülasyon yapacağını bilin. Ama bizim görevimiz daima doğru ve dürüst olmaktır. Biz doğru olursak, CHP’nin ve avanelerinin iftiraları milletin aklını bulandıramayacaktır. Yine 31 Mart’ta tarihi bir hezimet yaşayacaklar.

Cumhur İttifakı ile birlikte karşımızdaki zillet ittifakını Sayın Bahçeli’nin ifadesi öyle benimki de illet ittifakı bu ittifaka karşı Cumhur İttifakı’nın zaferini ben şimdiden görüyorum.”

BİZİ TAKİP EDİN

358,896BeğenilerBeğen
54,842TakipçiTakip Et
1,079,972TakipçiTakip Et
7,376AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL