Erdoğan, Benin Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Benin Cumhurbaşkanı Patrice Talon ile bir araya geldi. Erdoğan, Benin’deki ‘FETÖ’ varlığına dikkat çekerek, “Temennimiz o ki FETÖ’nün Benin’deki bağlatılarının tasfiyesi ile ilgili olarak en kısa süre içerisinde sonuç alacağımıza inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı, “Afrika, bizim için büyük önem arz eden bir kıta olmuştur. 12 büyükelçiliğimiz varken, şu anda Afrika’da 41 büyükelçiliğimiz var. Hedefimiz, Afrika’nın 54 ülkesinin tamamında müstakil büyükelçiliklerimizin olmasıdır” diye konuştu.


Konuşmasında ‘FETÖ’ye de değinen Erdoğan şöyle devam etti:

“Temennimiz o ki FETÖ’nün ülkedeki (Benin) bağlantılarının tasfiyesi ile ilgili olarak en kısa süre içerisinde sonuç alacağımıza inanıyorum. Amerika, kendisine (FETÖ elebaşı) 400 dönüm arazi tahsis etti ve bu arazide orada bütün dünyadaki örgütlerini oradan idare ediyor. Yıllık charter okullardan Amerika’nın bu örgüte ödediği para 800-850 milyon dolar. Bu örgütün arkasında nelerin olduğunu, kimlerin bulunduğunun bilinmesi bakımından bunu çok çok önemsiyorum”

Görüşme basına kapalı gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık bir saat sürdü. Görüşme öncesi Başkan Erdoğan, Benin Cumhurbaşkanı Patrice Talon’u törenle karşıladı. Ardından iki ülke cumhurbaşkanı heyetler arası görüşmeye geçti. Görüşmenin ardından Erdoğan ve Talon ortak basın toplantısı düzenledi.

BİZİ TAKİP EDİN

359,024BeğenilerBeğen
54,864TakipçiTakip Et
1,080,423TakipçiTakip Et
7,416AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL