Erdoğan: Cumhur ittifakıyla ülkemiz yeni bir döneme giriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Hatay il Kongresi’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, “Cumhur ittifakıyla beraber ülkemiz yeni bir dönemin içine giriyor. Zira inananlar ancak kardeştir. Bu kardeşliğimizi de cumhur ittifakıyla ispatlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Misak-ı Milli sınırları içindeki bu şehrimizin bize verdiği mesajı çok iyi anlıyoruz. Hataylı ve Kilisli kardeşlerime bir müjdem var. Esnaflarımızın Ziraat Bankası ile tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarını bir yıl süreyle erteledik.

Hatay gazi bir şehirdir. Tarihten gelen gazilik vasfınızı Suriye’deki son hadiseler sonrasında bir kez daha hak ettiniz, bir kez daha taçlandırdınız.
Daha önce Fırat Kalkanı harekatıyla El Bab’a kadar olan bir bölgeyi DEAŞ’lı ve PYD’li teröristlerden temizlemiştik.


Afrin’den gelen tehditler tahammül edilemez duruma gelince 20 Ocak cumartesi günü “bir gece ansızın gelebiliriz” dedik ve geldik.

Şu an itibariyle etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 3844. Ordumuz fırtına gibi Afrin’e girdi. Öcü gibi gösterilen teröristleri böcek gibi ezdi geçti. Ne kadar yıkılmaz denilen tahkimat varsa hepsini yerle yeksan ederek 18 Mart’ta şehir merkezini ele geçirdi. Şimdi Tel Rıfat ve diğer bölgeler teröristlerden temizleniyor. Kaçabilenler kaçtı kaçamayanlar da yok olup gidiyor. Terör örgütü kuyruk acısıyla içeride ses vermeye çalışıyor ufak tefek eylemlerle. Her teröristin teslim olmak dışında tek bir eylem şansı vardır. Çünkü eylem yapan hiçbir teröristin peşini bırakmadık. Hepsini de kısa sürede bulduk imha ettik, ediyoruz.

Bu katiller sürüsünü artık tarihin çöp sepetine atacağız. Bu kiralık katiller çetesinin sonu da tıpkı bir asır önce yine sırtlarını bir takım güçlere dayayıp nice canlar yakanlardan farklı olmayacaktır.

“İnananlar ancak kardeştir”

İşte şimdi bir hareketin içine girdik. Nedir o? Cumhur ittifakı. Cumhur ittifakıyla beraber ülkemiz yeni bir dönemin içine giriyor. Zira inananlar ancak kardeştir. Bu kardeşliğimizi de cumhur ittifakıyla ispatlamış olacağız.

“Kosova’dan paketledi istihbaratımız, aldı Türkiye’ye getirdi”

PYD’nin faaliyet sahasına baktığımızda her yerde ideolojik saplantısı olan kesimlerle irtibatları olduğunu görüyoruz. Aynı şekilde FETÖ. Bölücü teröristleri nasıl bulup imha ediyorsak FETÖ’cüleri de işte bak Kosova’dan paketledi istihbaratımız, aldı Türkiye’ye getirdi.

Kosova’daki son operasyon ne ilktir ne de son olacaktır. Kosova cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum. Kosova Başbakanı’na da yazıklar olsun diyorum. Zira FETÖ’nün bu mensuplarını bize veren istihbaratçıları, içişleri bakanını görevden almak tarihi bir hatadır.

Kosova’yı ABD’den sonra ikinci sırada kabul eden ülke Türkiye. Sen Türkiye’ye karşı bunu nasıl yaparsın? Ben inanıyorum ki Kosovalı kardeşlerim Kosova başbakanının attığı bu adımı asla kabul etmiyor. İyi bilirim Kosovalıları.

BİZİ TAKİP EDİN

360,130BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,895TakipçiTakip Et
7,952AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL