Erdoğan'dan Özil açıklaması: Tavrı, yerli ve milli
24.07.2018 13:21 SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayan Mesut Özil'e destek vererek ''Takındığı tavır milli ve yerli, gözlerinden öpüyorum. Fotoğrafı hazmedemiyorlar'' dedi.

AKP grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik uygulamasında 21 günlük sürenin düşmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Alman Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayan Mesut Özil'e destek veren Erdoğan, "Özil’in takındığı tavır millidir. Kendisini aradım. Benimle fotoğraf çektirmelerini hazmedemiyorlar. Sonunda Mesut Özil’in açıklamasının arkasındayım. Gözlerinden öpüyorum" diye konuştu.

Erdoğan, F-35'lerin Türkiye'ye teslimatını durduran ABD'deki tasarı ile ilgili bir soruya da ''Sayın Trump, Brüksel'deki görüşmemizde, bize yazılı olarak yaptığı açıklamasını da gösterdi, böyle bir şey söz konusu değil. Biz, bu noktada herhangi bir olumsuz endişe taşımıyoruz" yanıtını verdi.