Erdoğan: Ey Kılıçdaroğlu sana ne oluyor, ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize’de AKP İl Danışma Meclisi’nde konuştu.


Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Rize’nin uşakları, Rize’nin kadınları bugün yine bir başka güzel.

>> Döviz kurlarındaki dalgalanma bahane, biz meselenin dolar olmadığını biliyoruz, bunlar ülkemize açılan ekonomik savaşın kurşunları, gülleleri, füzeleri. Önlem aldık, ama aslolan ekonomik savaşı açan elleri kırmaktır.

>> Sanıyorlar ki diz çökeceğiz, teslim olacağız.

>> Birilerinin saldırısını anlıyorum da ey Kılıçdaroğlu sana ne oluyor? Kılıçdaroğlu ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın… Sen sanıyormusun ki döviz baronlarının yanında yer aldığında sana paye verecekler.

>> Hala koltuğu bırakamadın ama koltuk seni bıraktı, şimdi de döviz baronlarının yanında yer alıyorsun, sana ne gelecek onlardan?

>> Türkiye gibi bir ülkeyi, küçük hesaplar uğruna karşılarına alanlar elbette bunun bedelini hem bölgemizde hem de kendi siyasetlerinde ödeyecektir. Dünyada, ülkemize karşı husumet politikası güdüp de iflah olmuş hiçbir siyasetçi, yönetim yoktur.

>> Bu milletin ahını alan herkes eninde sonunda belasını bulmuştur.

>> Bizim ilkemiz, kim sabrederse zafere ulaşan odur.

>> Gelişip büyür etki alanımızı genişletirken anlaşılan o ki birilerinin ayağına basmışız.

>> Tehdit ediyor ya… yarın saat 18.00’e dek göndereceksiniz. Burası çatladıkapı ülkesi mi ya, burası Türkiye, ne yapıyorsunuz?

>> 15 Temmuz’dan bir gün önce 2.8 olan döviz kurunun, dün itibariyle 6 lirayı aşmasının nasıl bir gerekçesi olabilir? Kendisine daha büyük, daha iddialı hedefler belirlemiş, bunun altyapısını kurmak için kolları sıvamış bir Türkiye’yi biz inşa ettik. Ortada ne çöken ne yıkılan ne batan ne krize giren bir ülke, bir ekonomi var. İşadamlarıyla sendikalarla her gün oturup konuşuyoruz.

>> Ama bizim işadamlarımız Kılıçdaroğlu değil, onun gibi batmış değil.

>> İktidarıyla-muhalefetiyle, bizi seveniyle-sevmeyeniyle hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi yürüdüğünde hep birlikte kazandığımız gibi, delinip su aldığında da hepimiz aynı akıbete düçar olacağız.

>> Bu ülkenin ve milletin en büyük düşmanları, ‘Ekonomi kötüye gidiyor, biraz daha sarsılırsak Erdoğan’dan kurtuluruz’ diyen kifayetsizlerdir.

>> Ne yaparsanız yapın, açıkça ilan ediyorum, ekonomideki hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz, terör örgütlerinin başlarını ezmekten geri durmayacağız, Suriye ve Irak politikalarımızdan geri adım atmayacağız.

>> Tüm dünyaya ekonomik savaş ilan eden, yaptırım tehditleriyle ülkeleri haraca bağlayan bu düzeni asla kabul etmiyoruz.

***

SOSYAL MEDYADA TEPKİYLE KARŞILANDI

Erdoğan’ın ‘Aynı gemideyiz’ sözü, sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı. “#AynıGemideDeğiliz” etiketiyle yapılan paylaşımlar kısa süre içerisinde en çok konuşulan konular arasına girdi.

BİZİ TAKİP EDİN

359,893BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,334TakipçiTakip Et
7,894AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL