Erdoğan: İktidarımızda bölgecilik, ırkçılık yapmadık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde düzenlenen iftar programının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan kendisini izleyen cüppeli-sarıklı kitleye seslendi ve şunları söyledi: ”Dünya sürekli değişiyor, gelişiyor, yeni bir biçim kazanıyor. Ülkemiz geliştikçe vatandaşımıza sağladığı hak doğrultusunda çıtayı yükseltince vatandaşımızın da beklentisi artıyor. Hangi reformu yaparsak yapalım, kendimizi mükemmel görmedik. Siz kardeşlerim olmak üzere, toplumun tüm kesimlerinin taleplerini karşılamayı sürdüreceğiz. Kanaat önderlerinden destek ve yardım bekliyoruz. Bu daha hepimizin davası. Bu davaya hep birlikte omuz verirsek netice alırız. Vermezsek kusura bakmayın bedelini de hep birlikte öderiz.”

erdogan-iktidarimizda-bolgecilik-irkcilik-yapmadik-471050-1.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

  • Bugün Diyarbakır’da tarihe geçeceğine inandığım bir miting gerçekleştirdik.
  • Diyarbakır bizi bugün büyük bir hasretle bağrına bastı.
  • Milletin emanetini korumakla görevli olanların bodrum katında teröristlerin ayakçıları tarafından tokatlandığı dönem sona ermiştir.
  • Diyarbakır bir şahlanışın arifesindedir. 24 Haziran, Diyarbakırlı gençleri bile bile ölüme gönderen Kandil’dekilere vurulan bir şamar olacaktır.
  • 16 yıllık iktidarımız döneminde bölgecilik, ırkçılık yapmadık.
  • Benim vatandaşıma düşman olanlar bizim de düşmanımızdır. Bunlar Batı’nın oyuncaklarıdır., maşasıdır. Onların talimatıyla hareket ediyorlar. Bunlar ateist.
  • Belediyelerin imkanlarının teröristlerin emrine verildiği dönem sona ermiştir. Diyarbakır bir şahlanışın arifesindedir. Kendileri zevk içerisinde sürerken Diyarbakırlı gençleri dağa gönderen terör baronlarına bir şamar olacaktır.
  • Biz bugüne kadar ne yaptıysak aydın, sanatçı, akademisyen görünümlü mankurtlara rağmen yaptık. Onları dikkate almayın.

BİZİ TAKİP EDİN

360,133BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,031TakipçiTakip Et
7,956AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL