Erdoğan Mardin'de: Yolsuzluğun ve yasakların olmadığı bir Türkiye inşa ettik
20.06.2018 19:32 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de halka seslendi.

Mitingde yolsuzluk ve yasakların olmadığı bir Türkiye inşa ettiklerini iddia eden Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle:

“Mardin, 24 Haziran’da destan yazmaya hazırlanıyor. Mardin , milletin iradesini satışa çıkaran gafillere esaslı bir ders vermeye hazırlanıyor. Rabbim, bu şehrin kardeşliğini, huzurunu daim eylesin. Biz Mardin’le gurur duyuyoruz. Biz Mardin’in bölücü terör örgütüne boyun eğmemesiyle gurur duyuyoruz. Mardin bölücü terör örgütünün şehrini, sokağını elinden almasına izin vermedi.

Devlet, tüm şefkatiyle vatandaşlarını kucaklarken teröristlerin başlarına da kadife eldivenin içindeki çelik yumruğunu indirmekten çekinmedi.

(Kandil’e operasyon) Nerede terör var, nerede Türkiye’ye taciz var, biz oralarda tepelerine tepelerine bineceğiz.

Hem ülkemiz içerisinde hem de sınırlarımız ötesinde yürüttüğümüz bu operasyonlarla Mardinli kardeşlerime yaşattıkları acıların, zulümlerin, yürek sızılarının hesabını teröristlerden misliyle sorduk. Bu süreçte bölücü terör örgütünün bizi çekmek istediği tuzağa da düşmedik. Örgütün sergilediği onca alçaklığa rağmen hukuktan, demokrasiden ve adaletten taviz vermedik.

Mardin turizmi, geçen yıla oranla yüzde 400 artış gösterdi. Yeni oteller açıldı, varsa yine açın. Mardin , turizmin merkezi; burası tarihi, burası medeniyet, burada ne istersen var, yeter ki terör olmasın. İnanın burası turizm noktasında patladı ve patlamaya devam edecek. Bu yılın ilk 5 ayında Mardin’e 1 milyondan fazla günübirlik turist geldi.

Yolsuzluğun ve yasakların olmadığı bir Türkiye inşa ettik ."