Anasayfa SİYASET Erdoğan: Türkiye'yi demokraside bir üst lige çıkardık

Erdoğan: Türkiye’yi demokraside bir üst lige çıkardık

Giresun'da konuşan Erdoğan, yasakları kaldırdıklarını iddia ederek Türkiye'yi demokraside bir üst lige çıkardıklarını öne sürdü.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Giresun’daki mitingde konuştu.

Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için, “Dönmemiz gereken son viraj, aşmamız gereken son engel” dedi.

Yasakları kaldırdıklarını iddia eden Erdoğan, “Türkiye’yi demokraside bir üst lige çıkardığını” öne sürdü.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

>> Emniyet’ten aldığım rakam 26 bin, 26 bin Giresunlu kardeşimle burada bütünleştik. Rabbim 31 Mart’ta bize sandıkları nasıl patlattığımızı göstersin. Takip edeceğiz. 31 Mart’ta Giresun’dan kararlı bir şekilde iradesine, partisine, kadrosuna sahip çıkmasını bekliyoruz. Önümüzdeki yerel seçimler dönmemiz gereken son viraj, aşmamız gereken son engel.

“YASAKLARI KALDIRDIK”

>> Yasakları kaldırdık, Türkiye’yi demokraside bir üst lige çıkardık. Geldiğimizde IMF’ye borcumuz 23.5 milyar dolardı. Davos’tayız, IMF’nin o zamanki başkanı ile konuşuyoruz. ‘Türkiye’nin Başbakanı benim. Siz Türkiye’yi yönetemezsiniz. Paranızı alıyor musunuz, alıyorsunuz. Türkiye’ye emir vermeye kalkmayın’ dedim. Mayıs 2013’te borcu ödedik, şu anda IMF’ye borcumuz yok. Bitti bu iş.

>> Bay Kemal diyor ki ‘Bunlar giderler IMF’den borç alırlar’ diyor. Bay Kemal IMF’nin kapısına siz gittiniz, borcu siz aldınız. Siz borçlandınız biz ödedik. Dünyada şu anda milli gelire oranla en fazla insani yardım yapan bir Türkiye var. Ekonomisini 3.5 kat büyütmüş, ihracatta her sene rekora koşan bir Türkiye var. Bay kemal IMF’nin kapısına siz gittiniz Siz. Partinizi adı başkaydı filan bırakın bunları. Biz kargayı sesinden anlarız.

>> Dünyada şu anda milli gelire oranla en fazla insani yardım yapan bir Türkiye var. Milli gelire oranla en büyük yardımı yapan biziz. Ekonomisini 3.5 kat büyütmüş, kişi başına gelirini 11 bin dolara çıkmış, ihracatta her sene rekora koşan bir Türkiye var.

>> Dağları biz delmedik mi buralarda? Şu dağları delerek her tarafı yeşille, denizle buluşturmadık mı? Havayolunu halkın yolu yaptık. Denizin üzerine havalimanı yaptık. Onlar karanın üzerine yapamadılar, biz denizin üzerine yaptık. Artık hepiniz maşallah uçaklarla gidiyorsunuz.

>> Bütün dostane ikazlarımıza rağmen CHP’deki muhalefet anlayışı bir türlü değişmiyor. Bizdeki kimi siyasi partiler hükümetin attığı her adıma karşı çıkmayı muhalefet etmek sanıyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi hükümetini sağa sola şikayet eden bir muhalefet partisi yoktur. Teröristlere şikayet eden bir muhalefet partisi yoktur.

‘ÇAPULCULARI BAŞTACI EDEN BİR CHP GÖRDÜK’

>> Hükümete muhalefet etmekle millete ihanet etmek arasındaki o çok önemli çizgiyi dahi aşabiliyorlar. Son 17 yılda biz bunun örneğini defalarca gördük, yaşadık, tecrübe ettik.

>> Gezi olaylarında polisimize silah sıkan, caddeleri yakıp yıkan çapulcuları baştacı eden bir CHP gördük. Yatırımlardan rahatsız olan, yasaklardan medet uman bir muhalefet partisi gördük.

>> Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Ne diyor, ‘Kürdistan’ı biz kazanacağız’. Sen ülkeyi terk et. Irak’ta Kürdistan Bölgesi var, oraya git. Bizim Kürdistan diye bir bölgemiz yok. Türkiye’de benim böyle bir bölgem yok.

>> Şimdi, bunlar kimlerle beraber, CHP ile beraber, adı sözde İYİ olan parti ile beraber. 31 Mart akşamı hepsi bir olsun, toplansınlar, inşallah benim aziz milletim bunları paketlemek suretiyle sandığa gömecek, ben buna inanıyorum.

>> Yöneticiler değişse de CHP’nin antidemokratik darbe sever karakteri hep yerinde kalıyor. CHP günden güne daha çok savruluyor.

“AB SAMİMİ DEĞİL”

>> (Mısır’daki AB-Arap Birliği Zirvesi) AB samimi değil. Bize karşı samimiyetsizlikleri neyse işte dünkü olay da aynen bunun bir ifadesidir. Ne yaparlarsa yapsınlar, yaptıkları ile tarih boyunca bunlar anılacaktır.

>> Dün Mısır’da bir toplantı vardı. AB ile darbeci Sisi’nin davetlisi olan Arap ligi mensupları bir araya geldi. Başa geldiğinden bu yana 42 insanı idam eden Sisi’nin davetine katılan AB’de demokrasiden söz edebilir misiniz?

‘GENÇLERİN BU KİTABI OKUMASINI İSTİYORUM’

>> Ali Fuat Başgil’in ‘Gençlerle Başbaşa Kitabı’nı Kenevir çanta içerisinde sizlere takdim edeceğiz. Özellikle gençlerin bu kitabı okumasını istiyorum.

>> Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Ne diyor “Kürdistan’da biz kazanacağız.” Sen lütfen Türkiye’yi terk et Irak’ta Kürdistan bölgesi var oraya git. Ama Türkiye’de benim böyle bir bölgem yok. Bunlar kimlerle beraber? CHP ile, adı sözde İYİ Parti olanlarla beraber. “Bizim onlarla alakamız yok” diyorlar. Nasıl yok ya? Beraber liste çıkarıyorsunuz. “Batı’da AK Parti’ye, MHP’ye kaybettireceğiz” diyorlar. 31 Mart akşamı hepsi bir olsun benim aziz milletim bunları sandığa gömecek.


BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,885AbonelerABONE OL

SON HABERLER

Kediyi kurtarmaya çıktığı ağaçta mahsur kaldı

Rusya’da kediyi kurtarmak için ağaca çıkan genç, kedi ile beraber mahsur kaldı. Olay...

“İBB genel sekreterliğine TÜPRAŞ’ın eski CEO’su getirilecek”

23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı 800 binin üzerinde bir oy...

Galatasaray transfer için Diagne’yi bekliyor

Galatasaray, Senegalli forvet Mbaye Diagne’nin için Al Nasr ile 15 milyon Avro’ya...

Güzel sanatlar fakültesi öğrencilerinden ‘kampüs’ tepkisi

İzmir'de, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanat Sanatlar Fakültesi öğrencileri, Narlıdere ilçesindeki...

Krize karşı ortak mutfak

Ankara Batıkent'te Nar Kadın Dayanışması'ndan kadınlar, krize karşı ortak mutfak kurdu.

Yeni Game of Thrones çekimleri başladı

Final bölümüyle günlerce konuşulan Game of Thrones’un devam dizisi yani spin-off’u geliyor. Devam...

Çavuşoğlu: S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'dan S-400 alımına ilişkin, ''Hangi açıklama gelirse gelsin...

Beşiktaş sağ bek transferinde sona yaklaştı

Beşiktaş’ın anlaşmaya vardığı Brezilyalı sağ bekin, son görüşmelerin ardından 2+1 yıllık imzayı...

ABD Büyükelçiliği’nden İmamoğlu’na tebrik

ABD Ankara Büyükelçiliği, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini tekrar kazanan Ekrem...

Şanghay Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl Haziran ayı içerisinde düzenlenen ve jüri başkanlığını Nuri Bilge Ceylan’ın...