-Reklam-
Anasayfa SİYASET Erdoğan: Rekabeti seçim sürecine yansıtmayın

Erdoğan: Rekabeti seçim sürecine yansıtmayın

AKP İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinde adayların ve aday adaylarını birbirleri arasındaki rekabeti seçim sürecine yansıtmaması konusunda uyardı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık güvenliği için, “Yüksek Seçim Kurulu’nun önünde oturacağız” diyen CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yönelik olarak konuşan Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımzı tehdit eden adayı unutmuş değiliz” dedi.

Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“Aday belirleme sürecinde yaşanan her şey geçmişte kalmıştır. Bu dönemdeki adaylarımızın ve aday adaylarımızın rekabetini seçim sürecine yansıtmayacağından eminim. Aksi yönde davrananlar olursa zaten bunlar hiçbir zaman Ak Partili olmamış, olamamış demektir. Benim istediğim olursa eyvallah, olmazsa yallah diyenleri AKP’li değildir. Eğer benim istediğim olursa ‘eyvallah’, olmazsa ‘yallah’ derseniz kusura bakmayın bu AK Partili değildir. Artık enerjimizi milletimizin gönlünü kazanmaya vermemiz gerekiyor. Ehliyet ve liyakatta arananlar bellidir. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz. ‘Yüksek Seçim Kurulu’nun önünde oturacağız’ diyenleri unutmuş değilim.

“Demokratik hukuk devleti ilkesinin en güçlü şekilde işlediği alanlardan birisi de seçimlerimizdir. Seçimlerle ilgili kurumlarımız yargı teminatıyla işlerini başarılı bir şekilde yapmaktadır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde avukat ordusuyla tehdit edenleri, oturma eylemi yapacağız diyenleri unutmadık. Hala oturuyorsunuz, esamesi okunmuyor. 

AK Parti’nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 binini seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık. Bir başka ifadeyle partimizin üyesi olan, yüzde 1’lik seçmen kaybımız var. 24 Haziran’da seçmen listesinde olduğu halde şimdi olmayan sayısı 924 bine yakındır. 24 Haziran seçimlerine göre, ilçe değiştiren 1,5 milyona yakın seçmenin bulunuyor olmasıdır. Bunların 222 binden fazlası da bizim üyemizdir. Yakın markaja alacağız. Mernis’te adres kaydı olmayan 375 bin kişi var ki bu konuda teşkilatlarımıza önemli görevler düşüyor. 

Bu yıl ilk defa oy kullanacak 1 milyon seçmenin varlığı da çok önemli. Üyelerimizden başlayarak seçmen kütüğüne giren ve çıkan herkesi takip etmesini istiyorum. Bir ilçeye yerleşen kişiye teşkilatımızın ‘Hoş geldin’ ziyareti yapması, seçme hakkı elde eden gençleri siyasete davet etmesi bize güç kazandırır. Bu rakamların hepsi önemlidir ve seçimlerde farkı ortaya koymamızda önemlidir. Bu konuda detaylı çalışmanızı istiyorum.

31 Mart seçimleri bizim için belediyecilik hizmetinde bir zirve olacaktır. Kimsenin AK Parti’ye oy vermek gibi bir mecburiyeti, borcu yoktur. Milletimizin her bir ferdini AK Parti’ye oy vermeye, biz halkımızı ikna edeceğiz. Kendini milletin üzerinde gören teşkilat yöneticisi, milletvekili veya adayı kadar AK Parti’ye zarar veren kimse olamaz. AK Parti milletimize hakim olmak değil, hadim olmak üzere yola çıkmış partidir. Siyaset milleti kendinden nefret ettirme değil, kendini millete sevdirme sanatıdır. 

Hayatını davasına adamış abide isimler biliyoruz. Bunların büyük bir kısmı ahirete intikal etmiş kardeşlerimiz. Onların bu gayretlerinin semeresi olarak buralardayız. Temas ettiği herkese samimiyetle davasını anlatan gönül erleri var bizim. Bugünlere o samimi ve akıllı mücadeleyle geldik. Siyasetin teknik araçları farklılaşmış olabilir. Bayrak asmak için direklere çıkmaya gerek de olmaya bilir. Hala her şey insanla başlıyor ve insanda bitiyor. Şu anda bunların büyük bir kısmı ahirete intikal etmiş kardeşlerimiz. Onların bu gayretlerinin semeresi olarak şu anda buralardayız. Cami bahçesinde, kıraathanede, birlikte yolculuk yaptığı arkadaşlarına, velhasıl temas ettiği herkese gönül davasını anlatanlarımız var bizim. Bu günlere böyle geldik.

Artık bayrak asmak için direklere çıkmak gerekmiyor olabilir, sosyal medya gelişmiş olabilir ama unutmayınız hala her şey insanla başlıyor, insanla başlıyor. İnsanlara değerli, hissettirmenizin yolu doğrudan onlarla iletişime geçmektir. O yüzden çalmadık kapı, sıkmadığımız el kalmayacak diyoruz. Bunlar sanal ortamlarla olacak şey değil. insanın eli, dili, kulağı hiçbir zaman sanal ortamda gerçekleşmez. İnsanoğlunun o bakış, ifade tarzındaki o kelime kelam bütün gönülleri burada çeker. Bu sanal malzemelerle olmaz. Bunun için yoğun ve geniş kapsamlı çalışmamız lazım.

Bizler sadece burada milletimiz adına görev yapıyoruz.

“Bunlar kendi projelerini, vizyonlarını anlatmak yerine Ak Parti’yi hedef alıyorlar. Özellikle geçen 5-6 yılda günü birlik politikaları için ülkenin sırtına hançer vurmaya çalışanların farkını göstermiştir. Seçim ittifakı da bu doğrultuda şekillendi şekilleniyor. Diğer tarafta terör örgütleriyle kol kola girenler var. Bunlar amaçları uğrunda her türlü yalana, çarpıtmaya başvurmaktan çekinmezler. Bozuk olunca maya, ne ar tanır ne haya demi Mevlana. Maalesef mayası bozuk olanlar tüm hayatlarını ülkenin aleyhine işler yapmaya adamıştır.”

“Muhalefet partisinin borazanlığını yapan gazete”

“Belli muhalefet partisinin borazanlığını yapan gazete Türkiye’yi ekonomisini hedef alan haberler yapıyor. Yaptığı iş tetikçiliktir. Güya ekonomimizin 2019’da daha da kötüye gideceğini söyleyerek ülkemize kurşun sıkıyor. Mesela 2017 yılında Türkiye’nin yüzde 3-3,5 büyüyeceğini söylediler. Halbuki biz 7 büyüdük.

Türkiye’yi batmış bir ülke gibi göstermeye çalışanlara bir kez daha dersini vereceğiz.

Ana muhalefetin sözcüsü falan çıktı bir şeyler konuşuyorlar.  

Bay Kemal, sözcülerini iyi seç. Seni aldatıyorlar. Mum yatsıya kadar yanar. Bugün milli gelirle satın alma paritesinde 13’üncü olan Türkiye, daha da yükseldiğinde herhalde kendilerini pencereden atarlar. Bunları felaket tellallığından başka bir şey bilmeyen o gazetelerde okuyamaz, siyasetçilerden duyamazsınız. Bizlere düşen geçtiğimiz 16 yılda yaptıklarımızı anlatarak mücadeleyi sürdürmektir. Sahayı boş bıraktığımız anda bunların iftiraları alanı kaplar. Atılan iftiraya gerçeklerle cevabımızı vereceğiz. Kimsenin milletimizi umutsuzluğa sürüklemesine izin vermeyeceğiz. Hedeflerimize sıkı sıkıya sarılacağız. 2053 ve 2071 vizyonlarımız bizden sonraki nesillere bırakacağımız en değerli mirasımızdır. 

Hanımlar AK Parti siyasetinin temel direği. Yaptıklarımızı en iyi onlara anlatabilir, yapacaklarımızı onlarla paylaşabilir, onlar da muhataplarına anlatma zenginliğine kavuşabilir. Onları AK Parti’nin gönüllü seferberliğine davet edeceğiz. Aslolan gönüllere girmektir. Gönüllere giremezseniz, en üst düzeyde yatırım yapın milletimiz kabul etmez. Senin tepeden bakışın her şeyi bitirir. Tevazu çok önemli. “

“Bez torbalar ve kenevirden yapılmış filelerle meydanlarda olacağız”

“Çevreci parti belli, Ak Parti. Sayın Bakan. Dolayısıyla anamuhalefet naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Ama biz naylon poşetlere karşı savaş ilan ettik. Bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan filelerle meydanlarda olacağız. Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz, bu kampanyada milletimize promosyon olarak dağıtacağız

Yüzlerce yıl doğanın eritemediği bir durum. Böyle berbat bir şey. Onun için biz inşallah doğayla bütünleşecek olan bez ve dile ile bu yola çıkacağız. Kenevirin üretildiği bir ülke keneviri üretmez olmuş. Ben Rizeliyim. Orada kenevir üretilir hatta ondan fanila ve atlet yapılırdı. Çünkü ter emiciliği üst düzeydi. Rahmetli babam hep onu giyerdi.”

- Reklam -

SON HABERLER

Akar’dan Yunanistan’a tepki: İhlallere son verilmeli

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılmasıyla uluslararası hukuk...

Marmara’da hava soğuyor

Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.

Gökçek, Ankara’nın borçlarının yükünü Tuna’ya attı: Onun döneminde oldu

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarının kendisinden sonra göreve gelen Mustafa Tuna...

Premier Lig Seyir Defteri: Watford yollarında

Geçenlerde Ankara Batıkent’te zehirli et yedirilen 13 köpeğin öldüğünü, olayın faillerinin tutuksuz...

Tacize karşı dayanışma yöntemlerini üniversiteliler anlatıyor: Kadın dayanışmasını ve önlemi konuşmak şart

Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü’nden (BÜKAK) Zeynep Nisan Günç ve Ezgi...

‘Seni duydum ve ben harekete geçeceğim’

Tuana Bıldırcın - Öykü KızıltanSon yıllarda, görünürlüğü...

BirGün Kadın sayfası yola çıktı: ‘Haydi durma, çoğaltalım rüzgârı’

17 yıllık AKP iktidarı süresince Siyasal İslam’ın boyunduruğu altında toplumsal hayatın biat...

İşsizlik ve mahalledeki yangın

Türkiye’de toplumsal kutuplaşma ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Bu kutuplaşma kendini en çok...

Tarımda 15 yılda yok olmanın eşiğine geldik

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarım ürünlerinde ithalat ve ihracat verilerini de içeren...

Giden her can için yalnızca 5 gün yattı!

Soma Katliamı davasında 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Soma Kömür İşletmeleri AŞ...

Sonraki haber