Erdoğan söyledi, Destici yetişti: İdam teklifi sunacağız
06.08.2018 07:33 SİYASET

Ankara Milletvekili ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, idam cezasının geri getirilmesini istediklerini belirterek, Ekim ayında Meclis'e teklif sunacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde terörle mücadele için "gerekirse hukuk dışına da çıkılmalı" diyerek tepkileri üzerine çeken Destici, partisinin Bursa teşkilatının bir otelde düzenlediği istişare toplantısında yaptığı konuşmada “hain ve katiller için idam cezasının geri getirilmesi gerektiğini” söyledi, "Sayın Cumhurbaşkanımız, 'önüme gelirse imzalarım' dedi. BBP olarak inşallah ekim ayında teklifimizi Meclis'e sunacağız ve oradaki grupların tavrını da göreceğiz. BBP olarak milletimize verdiğimiz sözü de tutacağız, inancımızın gereğini de yerine getireceğiz" ifadesini kullandı.

Destici ayrıca idam kararının referanduma götürmek istediklerini belirterek, “Anayasayı değiştirecek sayımız yok' diyebilirler. Referanduma götürelim millet ne derse onu yapalım. Bizim teklifimiz bu” dedi. İki grup için idam isteyerek sözlerine devam eden Destici, "Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğinin hadisesinde olduğu gibi bizzat bombayı patlatıp onların canına kast eden, onları şehit eden ya da dünkü özel harekat polisimizde olduğu gibi, bizzat kurşunu sıkıp benim askerimi, polisimi, öğretmenimi, kundaktaki bebeğimi şehit eden teröristler için idamı istiyoruz. İkincisi de küçük yaşta çocuklarımızı, kızlarımızı, kadınlarımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklar için idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz” diye konuştu.