Erdoğan: Yalova’nın bir milletvekili var, cumhurbaşkanı adayı
14.06.2018 16:33 SİYASET

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerine 10 gün kala Yalova'da partililerine hitap etti.

Erdoğan, "Kardeşlerim Yalova’nın bir milletvekili var. Şu anda cumhurbaşkanı adayı. Kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Bu kişi 4 dönemdir Yalova milletvekili. Partisinde grup başkanvekilliği yaptı. Genel başkan adayı da oldu. Peki bu kişinin Yalova’ya kazandırdığı bir şey var mı?" dedi.

Erdoğan, Yalova mitinginde şu ifadeleri kullandı:

Önümüzdeki dönemde de aynı şekilde ülkemize ve milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Yalova 24 Haziran’da tercihinizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor musunuz? İrade, erdem ve cesaretle Türkiye’yi şahlandırıyor muyuz?

Huzurun ve refahın şehri Yalova’nın kıymetini bildiğimiz için geçtiğimiz 16 yılda Yalova’ya 11,5 katrilyon yatırım yaptık. Yalova’yı üniversiteyle kim buluşturdu? Bay öğretmen mi buluşturdu yoksa bu kardeşiniz mi? Bay Muharrem diyor ki ben fizik öğretmeniyim. Olabilir sen bir tane fizik öğretmenisin saygı duyarım. Ama biz buradan nice öğretmenler yetiştiriyoruz. Biz de burada siyaset bilimcisi, genç, doktoralı bir adayla yola çıktık.

Üniversitemizi yeni 4 fakülte ve 2 meslek yüksek okuluyla daha da güçlendiriyoruz. Uluslararası Bilim ve Kongre Merkezi kuruyoruz. Yükseköğrenimin öğrencileri için 1380 kişi kapasiteli 3 adet yurt inşa ettik. Birkaç yıla kadar yeni yurtları da Yalova’mıza kazandırıyoruz.

"YALANI BIRAKIN ARTIK"

Bay Kemal ne diyor, engellileri diyor kendi başına bıraktınız. El vicdan ya, el vicdan. Halep oradaysa arşın burada. Yalanı bırakın artık yalanı. Genel başkan yalan söyler, adayı da yalan söyler. Dürüst olun. Artık millet dürüst olana oy veriyor. Benim milletim kime oy vereceğini bilir.

Ülkemizin en çok göç alan şehirlerinden olan Yalova’yı yeni TOKİ projeleriyle desteklemeye devam edeceğiz.

Osmangazi Köprüsü aynı zamanda Yalova’nın değil mi? Ne çileler çektiniz değil mi? Arabalı gelir arabanla İstanbul’a geçemezsen. İstanbul’dan buraya geçemezsin. Bay Kemal de oradan geçiyor değil mi? Ama o istemiyordu. Ben de diyorum ki istemiyorsan arabalı ile geçersin. 4'üncü köprüyü de ben yaparım diyor. Nereye yapacaksın? Adres veremiyor. Çalışmamış dersine.

"ŞU KADAR PARA VERECEĞİZ... YA DOĞRU KONUŞ"

Rahmetli Neşat Baba derdi ki aşk ile koşan yorulmaz derdi. Biz aşığız aşık. Biz bu yollarda Ferhat olduk. Dağları öyle deldik. Yüzlerce tüneli öyle açtık. Dün Rize’deydim. Ovit Tüneli’nin açılışın yaptık. Dünyanın en uzun ikinci tüneli. Kışın burası kapalıydı. Onu da hallettik.

Bunlar gibi sözü ver, yok şu kadar para vereceğim, yok bu kadar para vereceğiz. Ya doğru konuş.

Son 16 yılda Yalova’da çiftçilerimize 50 trilyon tutarında tarımsal destek verdik. Ama Bay kemal ne diyor çiftçiler ağlıyor diyor. Ya bilmiyorsan gel şu maliyeye sor. Bizim maliyecilerimiz yalan söylemez. Seninkiler gibi değil. Önümüzdeki dönemde Yalova’yı desteklemeye devam edeceğiz.

"YALOVALI KARDEŞİM BÖYLE BİRİSİNİ KESİNLİKLE DESTEKLEMEZ"

Kardeşlerim Yalova’nın bir milletvekili var. Şu anda cumhurbaşkanı adayı. Kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Bu kişi 4 dönemdir Yalova milletvekili. Partisinde grup başkanvekilliği yaptı. Genel başkan adayı da oldu. Peki bu kişinin Yalova’ya kazandırdığı bir şey var mı? Şehrimize tuğla üstüne tuğla koymuşluğu var mı? Şehrimizdeki eserlerin altında kimin imzası var. Benim var, AK Parti’nin var. Ama hakkını yemeyelim. Bu milletvekilinin Yalova’ya hayrı dokunmamış olsa da yaptığı başka şeyler var. Edirne’de cezaevi ziyareti yapıyor. Terör örgütünün arkasında olan malum partinin genel başkanını ziyaret ediyor. Benim milli inançlı Yalova’lı kardeşim böyle birisini kesinlikle desteklemez. Bırakınız çıksın diyor. Ya sizin zaten millilik diye bir derdiniz yok. Bay Kemal Hakkari’de bir tane Türk Bayrağı olmadan miting yaptı. Bay Muharrem de Diyarbakır’da malum partinin desteğiyle miting yaptı. Bu kişi 6-8 Ekim’de Diyarbakır’da dökülün sokaklara demek suretiyle 53 kardeşimizin ölmesinden sorumlu değil mi? Ya bunlar katillerle beraber, teröristlerle beraber.