Anasayfa GÜNCEL Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'kültür merkezi' tepkisi

Erdoğan’dan İmamoğlu’na ‘kültür merkezi’ tepkisi

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun "İstanbul'da kültür merkezi yok" ifadelerini tepki göstererek, " Bir tane kongre merkeziniz olsaydı aday tanıtım toplantınızı gider orada yapardınız. Demek ki sizde yok" dedi.

İstanbul Sancaktepe’de düzenlenen mitingde konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin Sancaktepe Belediye Başkan adayı Şeyma Döğücü’ye destek istedi.

Konuşmasında sık sık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na da tepki gösterdi.

Erdoğan, “CHP adayı çıkmış diyor ki ‘İstanbul’da kültür merkezi yok’. Aday tanıtım toplantısını nerede yaptınız? Haliç Kongre Merkezi’nde. Bir tane kongre merkeziniz olsaydı gider orada yapardınız. Demek ki sizde yok. Karşımda Recep Tayyip Erdoğan kongre merkezi var. Bay Kemal bunları bilmez, ama gönderdiği belediye başkanları hiç bilmez. Zaten onun yalancılığı yargıyla müsecceldir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

>> CHP demek, çöp, çukur, çamur demektir. Şimdi buna İzmir adayımız güzel bir şey daha ilave etmiş, çarpık yapılaşma; yani dört ‘Ç’. Her taraf çamur deryası mıydı? Çöp dağlarını, çukurları yok ettik mi? Buralara suyu getirdik mi? Buraya bizler 180 kilometreden su getirdik. Avrupa yakasına da 140 kilometreden getirdik.

>> İSKİ’nin tankerleriyle su kuyruklarını hatırlayın. Şimdi böyle bir durum var mı? Göreve geldiğimde 50 bin eve doğalgaz gidiyordu. Şimdi 6 milyon 500 bin eve doğalgaz gidiyor İstanbul’da.

>> Bu Bay Kemal’in aklı bunları alır mı? Kağıthane’ye Kağıttepe diyen adamdır. Dün buraya gelmiş. Meydana çıkamaz ki. Adayı burayı çok iyi tanıyormuş. Tanısa ne yazar. Tanımak değil iş yapmak iş. 9 seçim kaybetti hala bırakmıyor koltuğu, çok seviyor koltuğu”

>> Şimdi Anadolu Yakası’nın en büyük şehir hastanesini kuruyoruz. 3 bin yataklı şehir hastanesini Sancaktepe’ye kuruyoruz. Sağlıklı bir hayat için AK Parti.

>> İlçemizde vatandaşlarımızın tapu sorunu vardı. Bunu yüzde 95 oranında çözdük. Biz yaptığımızı anlatıyoruz, onlar ne anlatıyor acaba. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızda İstanbul genelinde 23 ilçede, 65 bin 399 adet riskli yapı tespit ettik.

>> CHP, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne de karşı çıktı, Marmaray’a da. Avrasya Tüneli’ne de karşı çıktılar. Ben Başbakan olana kadar belediyeler burs veremedi. Başbakan olunca burs işini direkt olarak Başbakanlığa bağladım. Şimdi de dedik ki, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs ve krediyi veriyoruz.

>> Şimdi ben Sancaktepe’de tüm Kürt kardeşlerime de sesleniyorum: Gelin bu oyunu bozalım.

- Reklam -

SON HABERLER

‘Alternatif var’ demek için adayız

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çankaya Belediyesi başkan adayı, Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu...

Dersim Demokratik Halk Dayanışması Mazgirt Adayı Derya Öz: Doğasıyla, insanıyla, tüm canlılarıyla barışık bir yerel yönetim

Dersim Demokratik Halk Dayanışması’nın Mazgirt Belediye Başkan Adayı Derya Öz, Ovacık’ta gelişen...

‘Açık ara öndeyiz’

Millet İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile seçim çalışmasının...

Antalya’da ‘seçimin belirleyeni’ iktidara tepkili

Nüfus bakımından ülkenin en büyük 5. kenti Antalya’da Cumhur İttifakı ile Millet...

Miting için kapatılan tünelin garantisi kimin cebinden?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a,...

Üç koldan kirli savaş

POLİTİKA SERVİSİ Seçim yarışında son viraja girildi. Sandığa...

Bizim Özgen kazanır!

Yerel yöneticilerimizi seçeceğimiz 31 Mart’taki seçime 6 gün kaldı. Liderler alanlarda “kendi...

Marinaleda

Marinaleda, Ispanya’nın güneybatısında Akdeniz kıyısındaki Endülüs Özerk Bölgesi’nin başkenti Sevilla’ya bağlı bir...

İktidarın değil, halkın bekası için oy kullan

Pazar günü yerel seçim var. Halk yaşadığı kentin nasıl bir politika ve...

31 Mart’ta kim kime hesap kesecek?

AKP rejiminin Batı emperyalizmiyle çelişkisi büyük ölçüde S-400 krizinde düğümleniyor. Özellikle Avrupa,...