Erdoğan’ın yardımcısı Oktay’dan ‘Fazıl Say’ yorumu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Erdoğan'ın Fazıl Say konserine gitmesinde mesajın net olduğunu söyleyerek "Bütün dünyaya birleştirici gözle bakan cumhurbaşkanının, böyle bir konserde bulunması kadar tabii bir olay yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fazıl Say konserine katılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Oktay yaptığı açıklamada “Burada mesaj son derece net. Olması gereken bir mesaj. Bütün dünyaya birleştirici gözle bakan cumhurbaşkanının, böyle bir konserde bulunması kadar tabii bir olay yok” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gündemdeki gelişmeleri CNN Türk’te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, kendi görevini şöyle yorumladı:

“En büyük görevlerinden birisi Sayın Cumhurbaşkanı’na vekalet etmesi. Tek bir yardımcılık olduğu için tüm alanları kapsıyor. Bizim yaklaşım tarzımıza geldiğinde ise, birden fazla bakanlığı ilgilendiren, birden fazla koordinasyonu ilgilendiren faaliyetlerle alakalı yoğun şekilde bir koordinasyon görevi mevcut vekalet sisteminin yanı sıra…”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN FAZIL SAY KONSERİNE GİTMESİ

Erdoğan’ın Fazıl Say konserine gitmesinde mesajın net olduğunu söyleyen Oktay, “Olması gereken bir mesaj. Bütün dünyaya birleştirici gözle bakan cumhurbaşkanının, böyle bir konserde bulunması kadar tabii bir olay yok. Zaten orada da ne kadar tabii olduğu anlaşıldı. Normalde sosyal fay hatlarından bahsedilir, kutuplaşmadan… Orada olsaydınız, o kutuplaşma dediğiniz derinliğin olmadığını, gönülden gönüle de bir yol olduğunu görüyoruz. Biz orada bunu yaşadık. Bizim için Türk Halk Müziği’ne ne kadar yakınsak bu da başka bir alan ve bir o kadar güzel,” dedi.

Oktay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim farklılıklarımız zenginliğimiz dediğimiz olayı biz orada yaşadık fiilen. Gerçekten karşılıklı saygı ve sevgiye dayanan ve seyircisiyle bütünleşen… Güzel de bir örnek oldu. Ümit ediyorum ki bu tür şeyler artarak devam eder. Bizim için de güzel bir konserdi.”

BİZİ TAKİP EDİN

360,161BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,209TakipçiTakip Et
7,971AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL