Eren Erdem’den ‘Tezcan’ı ihbar etti’ haberlerine yalanlama

Silivri Cezaeevinde tutuklu CHP eski milletvekili Eren Erdem, yandaş basında yer alan ‘Tezcan’ı ihbar etti’ haberlerini yalanladı.

Erdem, yazdığı mektupta, hakkında yapılan ‘Eren Erdem, Tezcan’ı ihbar etti’ şeklindeki haberlerin gerçek dışı olduğunu ifade ederek, “Bu güruh beni kendileriyle karıştırmıştır” dedi.

Yaşanan olayın aslını anlattığı mektup şu şekilde:

“Bugün yandaş basın da hakkımda yapılan, “Eren Erdem, Tezcan’ı ihbar etti” şeklindeki haberler gerçek dışıdır. Bu güruh beni kendileriyle karıştırmıştır.

Hadisenin aslı ise şudur, ve avukatım olayın tanığıdır. Ayrıca bir MYK üyemize olayla ilgili bilgi verdim.


Bana, konuyla ilgili bilgi vermeden, savcılığa çağrıldığım ve ifademin alınacağı, eğer gitmezsem zorla götürüleceğim söylendi. Ben gitmeyi reddettim. Konuyla ilgili bilgi istedim ve çağrı tarihini 5 gün sonraya öteledim.

O arada avukatımla görüştüm ve adliyede buluşup istişare etme kararı aldık. Konuyu halen bilmiyorduk. Kelepçelenerek götürüldüm.

2 savcı, avukatımı almadan beni sorguladı. Mit tırları tutanaklarını nereden aldığım soruldu. Keza dosyalarda (Mit tırları), belgeleri casusluk maksadıyla Fetö’den aldığım iddia ediliyordu.

Gizli tanıklar ve aleni tanıklar dahi hazırdı. Sosyal medyada bu belgeleri Fetö’den aldığımı yazan troller tanık addedilmişti. Dosya hazır, müebbet cepteydi. Casusluk ve örgüt üyeliği isnat edilecekti . Oysa ki bir milletvekili olarak sn. Tezcan fevkalade doğal olarak bu belgeleri 5 yıl önce, TBMM’de düzenlediği basın açıklamasında paylaşmış, bu toplantı her yerde haber olmuştu. Keza TBMM kürsüsünde yapılan bu aleni, açık, gizli saklı olmayan bu açıklama suç değildi. Kaldı ki ben de Sarin Gazı dosyasını aynı şekilde TBMM’de paylaştım ve TBMM’de paylaştığım için yargılanmıyorum. Çünkü gizli saklı değil, alenen TBMM’de yapılan paylaşımlar, denetim faaliyetidir. Suç değildir. Ve zaten evrakları, sn. Tezcan’ın TBMM’deki basın toplantısı sonrası edindiğimi basınla paylaşmıştım.

Peki havuz ve savcılar ne yaptı?

-Sanki ben, Tezcan aleyhinde savcılığa gönüllü gittim gibi yalan algı oluşturdular. Oysa ben, içeriğini bilmediğim bir ifadeye götürüldüm. Ve kendimle ilgili ifade verdim. Yani belgeleri fetö’den olmadığımı ortaya koydum.

-Sanki Tezcan, gizli-saklı biçimde beni çağırıp, gizlice bu belgeyi bana vermiş algısı, “basın açıklaması” vurgusu yapmama rağmen yaratıldı. O açıklama tüm gazetelerde manşet olmuştu. Aleni, açık seçik bir şeydi ve sn. Tezcan’da beni doğrulamıştı.

Bu ahlaksızlar, yaratmak istedikleri algının altında ezileceklerdir. Hayatım boyunca kimseyi ihbar etmedim. Bu ancak AKP’lilere yakışır. Meclis’te odama gelip, birbiri aleyhine belge-bilgi vererek birbirinin ayağını kaydırma adına ihbarcılık yapan AKP’li vekillerdi. Bu onlara yaraşır.

Bu tezviratlara davaları açtık. Hesabı soracağız. Kamuoyuna duyrulur.”

eren-erdem-bu-ahlaksizlar-yaratmak-istedikleri-alginin-altinda-ezileceklerdir-507209-1.

BİZİ TAKİP EDİN

359,029BeğenilerBeğen
54,863TakipçiTakip Et
1,081,017TakipçiTakip Et
7,444AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL