Ethem Sarısülük mezarı başında anıldı
11.06.2016 15:56 GÜNCEL
Gezi Direnişi’nde Ankara Güverpark’ta polis Ahmet Şahbaz katledilen Ethem Sarısülük, ölümünün üçüncü yıldönümünde Çorum’daki mezarı başında anıldı.

Taner Şimşek/ ÇORUM

Çorum Dayanışması tarafından düzenlenen anma töreni, Ethem Sarısülük’ün Çorum’un Sungurlu ilçesinin Beylice köyündeki mezarı başında gerçekleştirildi. Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfı Sarısülük, kardeşleri İkrar ve Cem Sarısülük ile köylülerin katıldığı anmada Çorum Dayanışması adına bir konuşma yapan KESK Dönem Sözcüsü Mehmet Öztürk “Gezi Direnişi’nde 1 Haziran tarihinde polis kurşunu ile vurulan Ethem Sarısülük yoldaşımızın yanındayız. Onun güzel köyü Beylice’deyiz. Ankara, Kızılay'da bulunan Güvenpark'ta 1 Haziran Taksim Gezi Parkı olaylarında polis memuru Ahmet Şahbaz'ın açtığı ateş sonucunda başına isabet eden bir mermi ile yaralandı. 14 gün boyunca yoğun bakımda kaldı. 14 Haziran 2013 tarihinde Ethem yoldaşımızı yıldızlara uğurladık” dedi.

“Gezi Parkı’nda yağmaya, talana karşı başlayan nöbet AKP’nin baskı ve zulmüne karşı birleşen milyonların mücadelesinde sürmeye devam etmektedir. Gezi direnişinin taleplerini daha yakıcı halde güncelliğini koruyor” ifadelerini kullanan Öztürk; Ethem, Berkin, Ali İsmail, Mehmet Ayvalıtaş, Medeni, Hasan Ferit, Ahmet, Abdullah ve daha binlerce canın tarihin onurlu sayfalarında yerini aldığını kaydetti.