Eylül'ü öldürüp amcasının evine giderek yemek yemiş
06.07.2018 13:23 GÜNCEL

Ankara'nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi'nde kaybolduktan bir hafta sonra cesedi bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'yı öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Uğur K., olay günü küçük kızın amcası Ahmet Yağlıkara'nın evine giderek kendisine atıştırmalık bir şeyler hazırlanmasını istediği, oturup soğukkanlılıkla yediği ortaya çıktı.


Polatlı'da kaybolduktan bir hafta sonra, cansız bedeni elektrik direğinin dibinde gömülü bulunan Eylül Yağlıkara'nın ailesi, kızlarının yasını tutuyor. Bir süre köyden ayrılmama kararı alan aile, gelen taziyeleri kabul ederken, olayla ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıkıyor.

Eylül'ün katil zanlısının annesi tutuklanarak cezaevine gönderildi Eylül'ün katil zanlısının annesi tutuklanarak cezaevine gönderildi

Eylül Yağlıkara'yı öldürdüğü iddiasıyla annesi ile birlikte tutuklanan Uğur K.'nin, olay günü, cinayeti işledikten sonra önce Eylül'ün amcası Ahmet Yağlıkara'nın evine gittiği belirtildi. Amca Yağlıkara’ya karnının acıktığını ve atıştırmalık kahvaltı türü bir şey hazırlamasını isteyen Uğur K.'nin, getirilen yiyecekleri soğukkanlılıkla tükettiği ifade edildi.

Ahmet Yağlıkara’nın evindeyken Eylül’ün kaybolduğu haberinin geldiği, Uğur K.'nin de aileyle birlikte arama çalışmalarına katıldığı bildirildi. Uğur K.'nin kendilerine komşu olan Yağlıkara ailesinin zaman zaman evlerine giderek yemek yediği kaydedildi.

Sincan Cezaevi'nde 13 gündür tutuklu bulunan Uğur K.'in, halen tüm soruları cevapsız bıraktığı öğrenildi.DHA