Fatih Terim'den 'Arda Turan' mesajı
14.01.2018 12:36 SPOR
Fatih Terim, Medipol Başakşehir'e transfer olan Arda Turan ile ilgili, "Kimseyle bir derdim yok. Hepimiz işimize bakalım. Allah herkesin işini rast getirsin." dedi.

Antalya Belek'te 2'inci yarı hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek ve teknik direktör Fatih Terim basın mensupları ile kahvaltı edip, sohbet toplantısı gerçekleştirdiler. Kameraların sadece kahvaltının başından görüntü aldığı toplantıda Başkan Özbek ve Fatih Terim yaklaşan başkanlık seçimleri, transfer, ikinci yarı hazırlıkları ve Arda Turan'ın Başakşehir'e transferi hakkında ki soruları cevapladılar.

Fatih Terim, Medipol Başakşehir'e transfer olan Arda Turan ile ilgili, "Kimseyle bir derdim yok. Hepimiz işimize bakalım. Allah herkesin işini rast getirsin." dedi.

Transferlerle ilgili olarak Terim "Biz, açık olmaya çalışıyoruz. Sol bek eksik dedik. Asamoah'ın gelme ihtimalinin yüzdesi düştü. Ancak 2 hafta süre var. Bu işler belli olmaz. Devre arası transfer zor iş. İşin teknik yanı kadar ekonomik yanı da önemli. Ayın sonuna daha var. Bir an evvel gelse iyi olur ama ocak transferleri kolay değil. Dikkat edilmesi gerekir. Biz teknik açıdan eksik gördüğümüz yerleri bildirdik." diye konuştu. .

"EMRE MOR VE OZAN TUFAN İLE İLGİLİ HİÇBİR GİRİŞİMİMİZ YOK"

Galatasaray Teknik Direktörü Terim, transfer gündeminde olduğu iddia edilen Lionel Carole, Emre Mor ve Ozan Tufan ile ilgili soruları yanıtladı.

İngiltere kulüplerinin istediği öne sürülen Badou Ndiaye ile ilgili herhangi bir teklif olmadığını aktaran Terim, "Emre Mor ve Ozan Tufan ile ilgili hiçbir girişimimiz yok. Carole'ün dönmesi şu an için söz konusu değil. Transferde kimseyle temasa geçmedik. Olursa yönetimler ile geçeriz." dedi.

Sakatlığı süren Fernando Reges'in durumu hakkında bilgi veren tecrübeli teknik adam, "Fernando iyiye gidiyor. Koşulara başlayacak. Gayet iyi çalışıyor. Umduğumuzdan erken gelebilir. Kayserispor maçına yetiştirmek güzel olurdu ama zor." diye konuştu.

"HİÇBİR ŞAMPİYONLUĞUN KOLAY OLDUĞUNU SANMIYORUM"

Fatih Terim, ligde şampiyonluk yarışının kolay olmayacağını belirtirken, takımının seviyesini yukarı çekmeye çalıştıklarını söyledi. Terim "Hiçbir şampiyonluğun kolay olduğunu sanmıyorum. Telafi edecek bir yarı kalmadı. Seviye yükseldi. Bu kez de değişilecek bir şey yok. Her maç şampiyonluk yolunda önemli. Kimin nerede puan kaybedeceği belli olmaz. Beklemediğimiz sonuçlarla karşılaşabiliriz. Hayat size sürprizler yapabilir. Her şeye hazırlıklıyız. Transferle ilgili konuşurken var olan oyuncuları daha yukarı çıkarmak önemliydi. Ben bununla uğraşıyorum. Kapasitelerini yükseltmek istiyorum. Kaç kişi okursak olamadım. Bir bütün olarak mücadele edeceğiz. 11'de olamayan futbolcu, sonraki maçta olabilir. Kampı kesintisiz devam ettirmeyi düşündük. Bu periyot bize iyi gelecek. Galatasaray'ın büyüklüğünü daha iyi hissettirmek amacımız. Şu ana kadar herhangi bir transfer faaliyetimiz olmadı. Olursa da gereken yapılır. Göztepe de zordu her maç zor geçecek. Oyuncularıma güveniyorum." ifadelerini kullandı.

"GELİŞİMİZ ANİ OLDU"

Fatih Terim, Galatasaray'da göreve gelmesinin ani olduğunu belirtirken şunları söyledi:

"Gelişimiz ani oldu. Gelir gelmez maçlar vardı. Orayı iyi geçmek önemliydi. İkinci yarı hazırlıkları vardı. Transferle ilgili ne ihtiyacımız var onu söyledim. Proje ve mental olarak pek çok şey değişti. Mekanın tanıdık ve bizim oluşu avantajımız. İşleri kolaylaştırıyor. Bir sıkıntımız yok. Oyuncuları izliyorsunuz. Güzel bir hava var. Mutlu insanlar başarı gösterir. Çok şükür rahatız. İyi şekilde hazırlanıyoruz."

Fikstür avantajı olup olmadığının sorulması üzerine Terim, "Fikstüre bakarsak her takımla oynuyorsunuz. Bazen etki edebilir ama çok küçük. Sahada gereğini yaparsanız herkesle her yerde oynarsınız. İyi takım her yerde kazanır ya da kazanmaya oynar. Fikstür çok önemli değil." diyerek sözlerini tamamladı. (DHA)