‘FETÖ bağlantılarını itiraf etti’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Hakkımda ABD’den kaset istendi” diyen AKP’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki’nin, “eski bağlantılarını itiraf ettiğini” savundu. Özel, “Bir terör örgütünü ‘Amerika’ olarak tanımlamak, o terör örgütüyle geçmişte ilişki içinde olanların kullanacağı bir ifade biçimidir” dedi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki’nin kendisini zora sokmak için “ABD’den kaset istendiği” iddiasıyla “eski bağlantılarını itiraf ettiğini” savundu.

AKP’li Özhaseki’nin, “Kayseri’ye kadar ekip gönderdiler, orada kendilerine yakın gazetecileri buldular, ‘Haseki Bey’in ne açığı var bize söyleyin’ dediler. Belli grupların ta Amerika’yı ‘Elinizde bant var mı, ses kaydı var mı?’ diye aradıklarını biliyorum” açıklaması tartışma yaratmaya devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bu ifadeler, Mehmet Özhaseki’nin ve AKP’nin eski bağlantılarını sürdürdüğünün itirafıdır. Bir terör örgütünü ‘Amerika’ olarak tanımlamak, o terör örgütüyle geçmişte ilişki içinde olanların kullanacağı bir ifade biçimidir” dedi.

Kaybederlerse kayyım sinyali

Özel, Özhaseki’nin “Türkiye için büyük tehdit oluşturan FETÖ ve PKK’nın hiçbir yerde iş başına gelmemesi için elimizden geleni yapacağız” dediğine de dikkat çekerek, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Terör örgütleri ya da terör örgütü üyelerinin seçimlere katılması zaten yasal olarak mümkün değildir. Bu açıklamaların iki anlamı vardır. Ya terörle bağı bulunan adayların seçimlere sokulmasına anayasal kurumlar göz yumacak demek istemektedir ya da 31 Mart sonrası seçimi kaybettikleri yerlerde oluşan milli iradeyi tanımayarak, görevden almaların ve kayyım atamalarının önünü açacaklarının sinyalini vermektedir. Bu ifadeler aynı zamanda terör örgütü üyesi olduklarını bildikleri kişilere yönelik soruşturma açmadıklarının da ikrarından başka bir şey değildir.”

BİZİ TAKİP EDİN

359,930BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,076TakipçiTakip Et
7,874AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL