Flormar’da işçi kıyımı sürüyor: 7 işçi daha işten çıkarıldı
08.07.2018 09:22 ÇALIŞMA YAŞAMI
Kozmetik firması Flormar’da sendikalı oldukları için işten çıkarılan 120 işçiye, direnişe el sallayarak destek veren 7 işçi daha eklendi

Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan ve fabrika önünde direnişte olan işçilere el sallayan yedi işçi daha işten çıkarıldı.

Petrol-İş sendikası’nda örgütlendikleri için Flormar’da çalışan işçiler şirket yönetimi tarafından işten çıkarılmıştı. İşten çıkarılan işçilerin direnişe başlamasının ardından direnen işçilere selam verdiği ya da alkışlayarak destek verdiği için işçiler yönetim tarafından işten ayrılmaya zorlandı ya da işten çıkarılmıştı.

Sendika.org’da yer alan habere göre, önceki gün Facebook’taki Direnişin Simgesi Flormar sayfasından direnişçilere selam veren yedi Flormar işçisinin işten çıkarıldığı açıklandı. Sayfada yapılan yazılı açıklamada Yves Rocher’in dünya genelinde tüm fabrikalarında sendikanın olduğu belirterek “Unutmamaları gereken bir şey var: Bu insanlar ne Alp Şenbay’ın ne de Alpago Üresin’in ne de Seda Kızılata’nın ne de Yves Rocher’in kölesi. Hiçbir zaman olmadı, olmazlar. Yaşasın onurlu mücadelemiz” ifadelerine yer verildi.