Fransa Açık'ta şampiyon Rafael Nadal
10.06.2018 19:00 GÜNCEL
Fransa Açık Tenis Turnuvası (Roland Garros) tek erkekler finalinde Avusturyalı Dominic Thiem'i 3-0 yenen Rafael Nadal şampiyon oldu. Nadal, turnuvadaki 11'inci zaferine ulaştı

Fransa Açık Tenis Turnuvası (Roland Garros) tek erkeklerde şampiyon Rafael Nadal oldu. İspanyol tenisçi, finalde Avusturyalı Dominic Thiem'i 3-0 yenerek bu turnuvadaki 11'inci zaferine ulaştı.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası olan Fransa Açık'ın 15'inci ve son gününde dünya 1 numarası Nadal ile 7 numaralı seribaşı Thiem finalde karşılaştı.


İlk sette Thiem'e karşı üstünlük kurmakta zorlanmayan Nadal, seti 6-4 kazandı. İkinci sete rakibinin servisini kırarak başlayan Nadal, bu seti de 6-3 kazanarak setlerde durumu 2-0'a getirdi. Oyun içerisinde parmağından yaşadığı sakatlığa rağmen üçüncü sette de rakibine üstünlüğü bırakmayan 32 yaşındaki raket, seti 6-2 aldı ve rakibini 3-0 mağlup ederek şampiyon oldu.

Kariyerinin 17. Grand Slam zaferini elde eden 32 yaşındaki Nadal, aynı zamanda Roland Garros'taki şampiyonluk sayısını 11'e çıkardı ve Avustralya Açık'ta 11 şampiyonluğu bulunan Margaret Court'a ait "bir Grand Slam'i en fazla kazanan tenisçi" rekoruna ortak oldu.

Rafael Nadal bu galibiyetle birlikte ATP Dünya Klasmanı'nda zirvedeki yerini de korudu.