Gênco'nun yönetmeni Ali Kemal Çınar'ın yeni filminin çekimleri tamamlandı
10.07.2018 15:14 KÜLTÜR SANAT

Son filmi Gênco ile çok konuşulan Ali Kemal Çınar’ın yeni filmi Di Navberê De – Arada’nın çekimleri ve kurgusu tamamlandı.

Filmloverss'tan İbrahim Cem Özsefil'in haberine göre, ilk olarak prömiyerini Antalya Film Festivali’nde yapan 2013 yapımı Kurte Film‘le uzun metraj film dünyasına adım atan Ali Kemal Çınar, daha sonra 2015 yapımı Veşartî ile karşımıza çıkarken bu filmle !f Keş!f Ödülü’nü kucaklamıştı.

Ancak yönetmenin en çok konuşulan filmi ilk Kürt süper kahraman filmi olarak adledilen Gênco olmuştu. Prömiyerini !f İstanbul’da yaptıktan sonra Ankara Film Festivali’nden En İyi Film Ödülü ile dönen Gênco, 2017’nin en çok konuşulan yerli filmlerinden biriydi kuşkusuz.

Çınar’ın merakla beklenen bir sonraki projesi ise Di Navberê De (Arada).

Ali Kemal Çınar’ın çekimlerini ve kurgusunu tamamladığı Di Navberê De’nin sinopsisi ise şöyle:

Osman ana dili Kürtçeyi konuşamayıp anlayan, ikinci dili Türkçeyi de anlayamayıp konuşan birisidir. Bu özelliğinden dolayı zaman içinde iki işi aynı anda yapamaz hâle gelir. Çalışırken müşterilere cevap veremediği gibi arkadaşlarıyla kahve içerken sohbete katılmayı da beceremez. Evlenmek istemesine rağmen bu sorunundan dolayı görüştüğü kadınlarla kalıcı bir ilişki kuramaz. Osman’ın hayatı, bir müşterisinin onu bu takıntıdan kurtarabileceğini söylemesiyle değişmeye başlar.

gênco-nun-yonetmeni-ali-kemal-cinar-in-yeni-filminin-cekimleri-tamamlandi-485251-1.