Anasayfa SPOR Galatasaray Başkanı'ndan Emre Akbaba açıklaması

Galatasaray Başkanı’ndan Emre Akbaba açıklaması

Galatasaray Başkanı Mehmet Cengiz, Emre Akbaba’nın Aytemiz Alanyaspor’dan transferiyle ilgili yaptığı açıklamada, 4 milyon Euro olmasını bekledikleri bonservis ücretinin birkaç saat içinde KAP’a açıklanacağını söyledi.

Akbaba’nın transferinde adı geçen Fenerbahçe’nin resmi bir teklifi olmadığını kaydeden Cengiz, “Biz arkadan dolaşarak iş yapmayız. Biz hep gerçekleri söyleriz. Bunları söylerken, asla bir rakibimize gönderme yapmıyorum. Rakiplerimize çok saygılıyız. Türkiye’nin bu zorlu günlerinde sıkıntı yaşarken, sporda ek dertler ve ek kavgalar getirmek yanlısı değiliz. Buna alet olmayız” dedi.


“Asla bir rakibimize gönderme yapmıyorum”

Emre Akbaba’nın transferinin netleşmesinin ardından yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile birlikte statta bir basın toplantısı düzenleyen Cengiz’in açıklamaları şöyle:

Bu basın toplantısı planlanmamıştı, burada bekliyorsunuz diye geldik. Taraftarın istediği bir futbolcuyu ben de istiyorum, ben de taraftarım. Bende olan çalışanlar, elemanlar, futbolcular, teknik heyet, hepsi dünyanın en iyisi. Her gün kendimizi yenilemeliyiz. Galatasaray da, Manchester United da, Barcelona da hepsi yetersizdir çünkü sürekli yenilenmek zorundayız. Biz arkadan dolaşarak iş yapmayız. Biz hep gerçekleri söyleriz. Bunları söylerken, asla bir rakibimize gönderme yapmıyorum. Rakiplerimize çok saygılıyız. Türkiye’nin bu zorlu günlerinde sıkıntı yaşarken, sporda ek dertler ve ek kavgalar getirmek yanlısı değiliz. Buna alet olmayız. Biz rakiplerimize saygılıyız.

“Açıkça sergilenen tavır bir Galatasaraylı duruşu”

“Gelelim Emre transferine. Aldığımız duyumlar açıkça sergilenen tavır bir Galatasaraylı duruşu. Biz kendisine teşekkür ederiz. Profesyonel dünyada böyle şeyler artık kalmadı. Tüfek icat oldu, mertlik bozuldu. 1-2 saat içerisinde KAP’a bonservis bedelini açıklarız. Görünen 4 milyon Euro ödeyeceğiz. Çok önemli bir kısmı sponsorumuz tarafından açıklanacak. 4 yıllık sözleşme imzalayacağız. Fenerbahçe bizim çok değerli bir rakibimiz, bu dostluğumuzu etkilemez. Resmi teklifleri yok, birtakım söylemler var. Rakipler için bir kelime kullanmam.


“İsterdik ki Emre, bize bedava gelsin, ücret almasın ama…”

“Biz isterdik ki Emre, bize bedava gelsin, ücret almasın ama böyle bir dünya yok. Şu anda en sağlıklı transfer Muğdat transferi gibi gözüküyor ama o da bu kurla beraber acayip bir noktaya geldi. İnşallah düzelecek. Ülkemizin bu durumu geçici. Çok dinamik ve genç bir nüfusumuz var. İnşallah üreteceğiz ve bunları aşacağız. Biz hiçbir şeye sevinemiyoruz. Bir saat sonra başka bir şey çıkıyor, biz de şaşırıyoruz. İnşallah Ndiaye de olacak. Başka sözcük kullanmak istemiyorum. Bazen söyledikleriniz dünyanın öbür ucunda yankılanıyor. 750 bin Euro’ya gitti. Şu an transferde 3,35 milyon Euro açıktayız. 31 Mayıs 2019’a kadar bunu kapatamazsak 3 milyon Euro ceza öderiz! Son olarak, bizim %70’e yakın borçlarımız kısa vadeliydi. On eş gün önce bunu tersine çevirdik. Borçlarımızı yeniden yapılandırdık. 380 milyon TL’lik borcu yapılandırdık ve borçların %70’ini uzun vadeye yaydık. Tamamını da TL yaptık.”

SON HABERLER

CHP’li Yücel Özen hayatını kaybetti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir eski İl Yöneticisi ve Tire Belediye Meclis...

Uber davası ertelendi

Uber'e erişimin engellenmesi ve firmanın Türkiye'den men edilmesi talebiyle açılan dava, bilirkişi...

Yeni Zelanda saldırısında ölenlerin sayısı 51’e yükseldi

Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen saldırının ardından kendisinden haber alınamayan...

Akşener: Ekrem kardeşim niye kızdırdın bu kadar Tayyip Bey’i?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bir yerel seçime gidiyoruz ama sanırsınız...

MGK’den yerel seçim mesajı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sona erdi. 4,5 saat süren toplantı sonrası...

Alper Taş’a sosyal medyadan büyük destek

Sosyal medya kullanıcıları CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'ın başlattığı #BenimİçinBeyoğlu...

10 maddede AKP ile birlikte kaybedilen Beyoğlu

Beyoğlu’nun AKP'li yıllarda yapılan değişim ve dönüşüm ile birlikte tarihi yapısı yok...

FED faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası FED kritik faiz kararını duyurdu. FED faizi değiştirmeyerek yüzde...

Feridun Düzağaç’tan Alper Taş’a destek çağrısı

İsmi Beyoğlu Belediye Başkan adaylığına açıklandığı günden bu yana toplumun büyük ilgisiyle...

Saray’dan Yeni Zelanda açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yeni Zelanda'daki saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.