Garanti Bankası'ndan o çalışan hakkında açıklama
06.09.2015 13:15 GÜNCEL

Cansız bedeninin Bodrum'da karaya vurmasıyla dünyanın gündemine giren üç yaşındaki Kobaneli Aylan Kurdi'nin fotoğrafını sosyal medyada eğlence malzemesi yapan ve Garanti Bankası çalışanı olduğu öğrenilen @bataar isimli Twitter kullanıcısının işten çıkarıldığı öğrenildi.

Garanti Bankası çalışanı olduğu iddia edilen kişi, hayatını kaybeden Aylan'ın fotoğrafını "Hafta sonu erken kalkınca ben :)))" diye paylaşınca sosyal medyadan tepki yağdı.

#GarantiBankasınıİnsanlıgaDavetEdiyorum etiketiyle çok sayıda tepki mesajı yazılarak uyarılan Garanti Bankası'nın daha sonra sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda Garanti Bankası çalışanı olduğu ifade edilen ve yayınladığı ileti tepkilere neden olan kişi, Garanti Bankası’nın değil, Garanti Bankası'na dışarıdan hizmet veren bir şirketin çalışanıdır.

İlgili kişinin kurum kültürümüz ve sosyal medya politikalarımızla da uyumlu olmayan bu davranışı nedeniyle bankamız için görev alamayacağı, bugün itibarıyla çalıştığı firmaya iletilmiştir.

Garanti çalışanlarının, toplumsal konulara hiçbir şekilde duyarsız kalmadığını ve kalmayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız."

garanti-bankasi-ndan-o-calisan-hakkinda-aciklama-68920-1.