Gazeteci-yazar Ahmet Ercanlar’dan Fenerbahçe kitabı
17.04.2018 15:07 KÜLTÜR SANAT

Gazeteci-yazar Ahmet Ercanlar’ın Bana Fenerbahçe’yi Anlat adlı kitabı Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

Kitapta Fenerbahçe’nin tarihinden kesitlerin yanı sıra Fenerbahçe’nin kuruluşundan bugüne kadar yaşanan kırılma noktalarını da aktaran Ercanlar, eşsisz anekdotlar ve birebir tanıkların anlatımıyla 80’li yıllardan itibaren yaşananların yer aldığı kitapta Fenerbahçe’yi daha iyi anlamak ve analiz etmek adına akıllara takılan tüm sorulara yanıt buluyor.

Arka kapaktan:

Türkiye’nin ilk spor kulüplerinden olan Fenerbahçe’nin 80’li yıllardan itibaren maruz kaldığı yaftalama, saldırı ve çökertme operasyonları, köklü camianın duruşu ve tesadüfi zaferlerle bertaraf edilse de, aceleyle alınmış yanlış kararlar, iletişimde tembellik, yönetimdeki baştan savma gidişat, tüm bunları kader olmaktan çıkarıyor.

Okuyacağınız satırlar, Fenerbahçe’ye yönelik nefretin, hıyanetin ve ikiyüzlülüğün nedenlerini açıklarken, kulübü de elini taşın altına koymaya, yönetime çekidüzen vermeye, değişip yenilenmeye davet ediyor.

Gazeteci-yazar Ahmet Ercanlar, Rıdvan Dilmen’den Alex de Souza’ya birçok Fenerbahçe efsanesinin bizzat kendisine anlattığı anılara yer vererek özel bir çalışmaya imza atıyor.

Yazar hakkında:

1977 Urfa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazete­cilik bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Fanatik Gaze­tesi’nde stajyer olarak başladığı mesleğinde Cine5, Star TV, Cnntürk, Habertürk, Skytürk ve Kanal 24 TV’lerinde çalış­tı. 2010 yılında Hürriyet Gazetesi’nde Fenerbahçe muhabiri olarak işe başladı ve hala bu görevi yürütüyor. TSYD’den “en iyi müsabaka tenkit yazısı” ve “en iyi röportaj” dallarında ödüller aldı. Fenerbahçeli taraftarlar tarafından defalarca “yılın Fenerbahçe muhabiri” seçildi. İrem Aktaş Ercanlar ile evli, Süleyman Aren ve Ulaş Eren isimli iki çocuk babası olan Ercanlar aynı zamanda Fenerbahçe üyesi.