Gazi Üniversitesi'nde kişiye özel kadro
17.01.2018 11:54 EĞİTİM

MUSTAFA KÖMÜŞ

Ankara Gazi Üniversitesi’nde Türk Müziği Devlet Konsevatuvarı’nda Çalgı Eğitimi ve Müzikoloji Bölümü’ne öğretim görevlisi alımı için kişiye özel kadro açıldığı iddia edildi. Açılan kadrolara yerleşenlerden biri olan Furkan Balategin Eroğlu'nun Konservatuvar'da müdür yardımcılığı yapan Doç. Dr. Türker Eroğlu'nun oğlu olduğu öğrenildi.

Çalgı Eğitimi bölümü için açılan ilanda “Konservatuvarların Çalgı Eğitimi Bölümü veya Fakültelerin Müzik Öğretmenliği veya Müzik Eğitimi Bölümü lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası Kontrbas çalma konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak” ifadelerini kullandı.

Müzikoloji Bölümü için ilanda ise “Konservatuvarların Müzikoloji Bölümü veya Temel Bilimler Bölümü mezunu olmak ve belegelenbdirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası Ses Kayıt Teknolojileri konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak“ denildi.

25 Aralık’ta açılan ilanlara başvuruların ardından sonuçlar dün belli oldu. İlanlarda dikkat çeken ayrıntı ise Türk Müziği Konservatuvarına Batı Müziği çalgısı konrtbas ve müzikoloji bölümünde esasen çok da alakalı olmayan ses kayıt teknolojileri konusunda deneyim istenmesi. Açıklanan sonuçlarda düşük puan alanların sınava girmeye hak kazanması da dikkat çekti.

Çalgı Eğitimi Bölümü için 67,7 puan alan D.S.K. yerine 65,3 puan alan Erşan Yürek sınava girmeye hak kazandı. Müzikoloji Bölümü içinse 85,9 puan alan Kerem Bekat yerine 70,1 Furkan Balategin Eroğlu seçildi.

Öte yandan Furkan Balategin Eroğlu'nun Gazi Üniversitesi'nde Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nda müdür yardımcılığı yapan Doç. Dr. Türker Eroğlu'nun oğlu olduğu öğrenildi.