Anasayfa ARŞİV Genetik karşıdevrim

Genetik karşıdevrim

AKP mühimlerinden Süleyman Soylu, Sümeyye Erdoğan’ın önümüzdeki seçimlerde aday olmasının “hoş” olacağını belirterek, “Siyaset gen işidir. Babadan, ailesinden insana iletilebilir” dedi.

Böyle güzel pasımızı almışken topun gelişine voleyi çakmadan olmaz ki!

Madem siyaset gen işidir, mutasyon, DNA, GDO falan filan da siyasidir. Peki ama mesela “mutasyon” ne demektir? DNA diziliminde ortaya çıkan ve kalıtımla aktarılabilen değişiklik demektir. Bu değişim bir “hata” olarak bir kuşaktan diğerine, babadan çocuğuna geçer ve bu durum, bazı hastalıkların da sebebini oluşturur. Yani “babadan, ailesinden insana iletilebilir”.

Ben demedim Süleyman Bey dedi.

Ve bu bağlamda Genetiği Değiştirilmiş Organizma, yani GDO pekâlâ siyasette olup bitenlere de ışık tutabilir. Hani, fare geni katılmış domates… Cemaat geni kakalanmış demokrasi… Militarizm hormonu itelenmiş cumhuriyet… DNA’sındaki sınıf geni bastırılmış bir toplum… Yani? Bu köşede son beş yıldır yazıldığı üzere toplumumuzun doğal evrimi siyasi bakımdan bir nevi mutasyona uğratılmıştır. Böylece “değişim” dedikleri de değişinimdir yani mutasyondur. Ortaya çıkan ucube mutant ise mezhepçi bir faşizm. Genetikte de karşıdevrim yapıyorlar!

Siyasetteki GDO, şimdi ABD eliyle “Genetiği Değiştirilmiş Osmanlı”dır! Lakin yirmi birinci yüzyıl (en azından) genetik devrimi çağıdır. Bilim diyor ki: Mutasyonun sebebi olan öyle bir gen, an<cak emekçi sınıf geninin baskın hale gelmesiyle etkisizleşebilir. İnanmayan Das Kapital’e bakabilir!

Genetik olarak siyasi İslamiyet’in kadim tahakkümü altındaki toplumda demokrasi tramvayında “nur topu” gibi bir mezhepçi faşizm bile doğurtabildiklerinden, böyle bir DNA dizilimiyle İslam-dışı, seküler siyasetlerin “sandık başında” başarı şansını da kolayca yok edebiliyorlar.

Peki “demokratik” mutasyonun sadece “seçimcilik” olarak dayatıldığı ortamda, seçmen tercihi sandık yoluyla mazlumlardan yana kolayca değişemiyorsa? Elbette demokrasiden vazgeçilemez ama bu durumda “iki kere demokrat” olmak gerekir; iki kere demokrat olmak ise devrimcileşmektir ve şimdiki adıyla Haziranlaşmaktır! Haziranlaşmak, seçimcilikten öte ve başka bir demokrasi için mücadele etmek, temsili demokrasi karşısında doğrudan demokrasi ve fiili demokrasi mevzilerini çoğaltmaktır. Gelecek bir toplumun, doğrudan demokrasinin tohumlarını didişe didişe bugünden ekmeye girişmektir.

Öyleyse faşizmlerine araç kıldıkları türden GDO bir “demokrasi” ile toplum/iktidar değişemiyorsa, önce o demokrasi dedikleri şeyi de “değiştirmek” lazım. Seçimcilik tarzıyla sınırlanmamak, bununla yetinmemek ama halkın sandık başında tuttuğu her “tempoya” aldırıp kızmamak da lazım.

(Geçen hafta bir haber okudum ve kelimesi kelimesine şöyleydi: “Kadıköy’de intihar etmek için çatıya çıkan vatandaşa halk arasında ‘atla’ diye tempo tutanlar olunca çatıdan aşağıdaki vatandaşların üzerine tuvaletini yaptı. Eylemci daha sonra eylemini bitirip olaysız şekilde aşağı indi.”)

AKP karşısında sessiz kalmak siyaseten intihara kalkışmaktır. İntihar etmeyenlere karşı cinayet işlemekten çekinmeyen mezhepçi faşistler karşısındaki her eylem ise başlı başına bir olaydır.

Ey ahaliiiiiiii… Duyduk duymadık demeyiiiiin!

Bugüne dek diyeceğimizi dedik. Gücümüzü biriktirdik, birleştirdik. Gücümüz ne kadarsa şimdilik o kadarız. Ama şunu bilir şunu söyleriz: Çoğaldıkça güçleneceğiz, güçlendikçe çoğalacağız.

Artık gizli kapaklı değil, kendisini tesettüre sokmaya dahi gerek duymayan aleni, açık bir faşizm bütün çıplaklığıyla ve müstehcenliğiyle ve tüm genleriyle orta yerde dururken…

Durmak mümkün mü? Mümkün değil. Yeniden yola çıktık. Genetik kodlarını deşifre ediyoruz: DNA dizilimleri hırsızlıktır, zulümdür, sömürüdür.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,527AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Ceylanpınar açıklaması: Karşılık verildi

Ceylanpınar'a roket atılması sonucu 5 kişi yaralandı.

Nijerya’da kaçırılan 4 Türk için 44 bin dolar fidye istendi

Nijerya’da bir taş ocağında çalışan 4 Türk vatandaşı, Cumartesi gecesi Kwara eyaletinin...

Trump’tan tehdit: 10 gün içinde dünyadan silebiliriz ama 10 milyon insanı öldürmek istemiyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Pakistan Başbakanı İmran Han ile Beyaz Saray'da yaptığı...

HDP’li Temelli: Çözüm istiyorsan çık Afrin’den, Afrinliler geri dönsün

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda “Onurlu barış için demokratik çözüm”...

Ceylanpınar’da patlama

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bir patlama meydana geldi.

İYİ Parti ilçe başkanına saldırı: 6 kişi gözaltında

İYİ Parti Güngören İlçe Başkanı Ayhan Kurt, bir grubun saldırısına uğradı. Kurt,...

CHP’li Gürsel Tekin: İntiharların en büyük nedeni işsizlik, kamu harcamalarını sıfırlayın

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2009-2018 yılları arasında intihar sayısının 30 bin...

Yurt dışı telefon kaydı 1500 lira oldu, ‘100 liraya kayıt’ başladı

Cep telefonlarının yurt dışı fiyatı Türkiye'ye göre oldukça uygun olması nedeniyle vatandaşın...

Akar-Jeffrey görüşmesinin ardından bakanlıktan açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Hulusi Akar'ın, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi...

Babacan’ın partisini kuracak isimlere ilişkin iddia

Karar yazarı Ali Bayramoğlu, AKP'den istifa ederek yeni parti kuracağını açıklayan Ali...

Sonraki haber