Gerici yazar Eygi: Diyanet İşleri’ne 50 bin kadın çalışan alınmıştır, İslam tarihinde görülmemiş bir şey
22.08.2018 12:38 MEDYA

Siyasal islamcı yazar Mehmet Şevket Eygi, Türkiye gazetesine verdiği röportajda Diyanet İşleri Başkanlığı'na kadınların alınmasını eleştirdi.

Diyanet'teki kadın istihdamına kızan Eygi, "Bugün Batı dünyasında çok kuvvetli bir feminizm karşıtlığı var. Bunlar Müslüman değiller hatta aralarında ateist olanlar da var. Öte yandan Ortodoks Yahudi sinagoglarında bile kadın ve erkek bir arada bulunmaz. Ancak Türkiye’de durum değişiyor. Birtakım derin güçler geçtiğimiz ramazandan evvel bir tecrübede bulundular. Fatih Camii’nde başörtülü kadınlar “Eşitlik istiyoruz” diyerek imamın arkasında erkeklerle beraber namaz kılmak istediler. Bunu mutlaka kurcalayanlar var. Daha önce bir kadın ilahiyatçı “Camilerde perdeleri kaldırmazsanız canınızı yakarım” diye Şile’deki imamlara tehditlerde bulunmuştu." ifadelerini kullandı.

Diyanet üzerine eleştirilerine sürdüren Eygi şöyle devam etti; "Bugün çok mühim bir kurum olan Diyanet İşleri’ne 50 bin kadın çalışan alınmıştır. Artık Diyanet İşleri Başkanı’nın kadın yardımcısı vardır. Bu, İslam tarihinde görülmemiş bir şeydir. Müslümanların kanuni sınırlar içerisinde, dinî ve kültürel ifadeler ışığında bu feminizmi reddetmeleri lazım geliyor."