Görüşme sırasında karar verdim

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeniden adaylık kararını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sırasında verdiğini söyledi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeniden adaylık kararını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sırasında verdiğini söyledi. İzmir’de basın toplantısı düzenleyen Aziz Kocaoğlu, “Genel gidişatın bana verdiği sorumlulukla aday adayı olmaya karar verdim. Aday adayı olma konusunda da ben Sayın Genel Başkanla konuşurken bu kararı vermek durumunda kaldım. Sayın Genel Başkanla konuşurken, ‘müsaade ederseniz ben de aday adayı olmak istiyorum’ dedim. Orada karar aldım” dedi.

NEDEN TEKRAR ADAY ADAYI OLDUM?

Yeniden aday olmama kararı verdiği 1 Ekim’den bu yana süreci sorumlulukla izlediğini kaydeden Aziz Kocaoğlu, siyasete girmenin kolay ama çıkmanın kendi elinde olmadığını belirterek, tekrar aday olmasının gerekçelerini şöyle açıkladı: “İzmir’e karşı borcum var. Büyükşehiri alabiliriz ama ilçelerde büyük sıkıntı yaşayacağımız bir atmosferi gördüğüm için partime karşı sorumlu olduğum için aday adayı olma kararı aldım. Kocaoğlu, “Genel başkanımız ile bire bir görüşerek süreci götürdüm. Her zamanda Genel Başkanımızla bire bir teke tek görüşerek her türlü konuyu konuşuyoruz. Aramızda çok önemli sevgi saygı bağı vardır. Takdir CHP ilgili kurumlarınındır. Biz fedakârlık bilinci ile sorumluluk bilinci ile görev bilinci ile aday olduk, takdir yukarısınındır” dedi.

BİZİ TAKİP EDİN

360,161BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,325TakipçiTakip Et
7,985AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL