Hakkını arayan işçiye gözaltı!

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında çalışan ve ücretleri ödenmediği için dört gündür direnişte olan İnşaat-İş üyesi işçiler, iki gün üst üste polis saldırısıyla karşılaştı. Polis dün yine 4 işçiyi gözaltına aldı.

Hastane inşaatında çalışan, ancak ücretlerini alamayan inşaat işçileri hem yüklenici firma Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkezi önünde hem de şantiye önünde direnişlerini sürdürüyor. Taş Yapı’nın önünde eylem yapan işçiler, önceki gün polis saldırısına maruz kaldı. Saldırıda İnşaat-İş Sendikası yöneticileri Yunus Özgür, Özkan Özkanlı ile iki işçi gözaltına alındı. Geceyi gözaltına geçiren işçiler ve sendikacılar dün sabahın erken saatlerinde serbest bırakıldı. Sendikadan yapılan açıklamada, “Direnişimiz işçi arkadaşlarımızın hakları ödeninceye kadar devam edecek. Gözaltılar, baskılar, tehditler fiili meşru mücadelemizi engelleyemez!” dendi.

Yüklenici firmanın ismini kapattılar

Ardından işçiler dün sabah yeniden hem Taş Yapı önünde hem de hastane inşaatı önünde eylemlerine başladı. Direnişin üçüncü gününde, şantiye tanıtım tabelasında ana yüklenici firma olan Taş Yapı’nın isminin kapatıldığı görüldü. İşçiler, “Şantiye tabelasından ismini gizleseniz de tüm haklarımızdan Taş Yapı sorumludur” açıklaması yaptı.

Taş Yapı önünde süren eyleme ise yine polis saldırdı. Polis aralarında iki sendika yöneticisinin de olduğu 4 işçiyi gözaltına aldı.

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,659TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL